December 1-től a Szárnyas Fejvadász már nem a jövőben játszódik, hanem a múltban

2019 / 11 / 27 / Justin Viktor
December 1-től a Szárnyas Fejvadász már nem a jövőben játszódik, hanem a múltban
Amikor 1982-ben először vetítették a mozikban Ridley Scott Szárnyas fejvadászát, a disztópikus jövőkép még távolinak tűnt. De a kultikus sci-fi rajongói idén novembertől már sehol sem találnak mentséget a jelenné öregedett jövő fájó hiányaira. A nyitókép információja szerint ugyanis a film Los Angelesben, 2019. novemberében játszódik, és hol vannak a repülő autók ugye, hogy csak egyet emeljünk ki.

Az alábbi képen például egy kihallgatási jelenetet láthatunk, és hát a számítógépek fejődését nem sikerült nagy pontossággal megjósolni. De kicsivel sem. Ilyen gépek már nincsenek ez egy kövér mínusz pont.

A Blade Runner, amely Phillip K. Dick „Álmodnak-e az androidok elektromos bárányokkal” című regényén alapul, sötét portrét festett a 2019-es Angyalok városáról. A jövő Los Angelesében szintetikus humanoidokat, replikánsokat láthattunk, repülő autókat és gigászi Azték piramisszerű épületeket. Harrison Ford Rick Deckardként fejvadászott, akinek az volt a feladata, hogy levadássza a replikánsokat, akik szinte megkülönböztethetetlenek voltak tőlünk. A képen egy nyomozó vidáman cigarettázik a munkahelyén az irodában. Nemhogy a munkahelyén, de az épülettől 15 méterre sem gyújthatna rá ma, ez sem jött be.

A film néhány tekintetben pontos előrejelzést készít mai modern világunkról. Hatalmas globális vállalatok, klímaváltozás (az egész filmben esik) és a hangaktivált okosotthon technológiája is mind valóban ismerős lehet. De van valami, ami nagyon hiányzik a Blade Runner által ábrázolt jövőképből. Facebook, iPhone, Instagram, TikTok és a többi. Noha a film valóban sok mindent eltalált, elbukik a közösségi-média életünkben betöltött szerepének bemutatásánál. Ki tudja, hogy mi történt volna Deckarddal, ha Facebookon is megkereshette volna a célpontokat?

A képen a repülő autók. Ilyen már majdnem van, igaz drónnak hívjuk és propellerei vannak. Nade ott van még például az amerikai hadsereg titokzatos tudósa, akiről már írtunk. Benne még lehet reménykedni.

A Szárnyas fejvadász persze nem az egyetlen olyan film, amely megpróbálta megjósolni a jövőt. Folytatása, a Blade Runner 2049, 2017-ben jelent meg, tehát jelöljük be a naptárban, 30 évünk van arra, hogy kiderítsük, valóra válnak-e az előrejelzései.

(Forrás: Screencrush Képek: Youtube)


Mennyire boldog Magyarország az ágyban?
Töltsd ki az idén 18 éves Vágyaim.hu és a Pannon Egyetem (anonim) Nagy Hálószoba Kutatását, és derítsük ki, hogy állunk a szexhez 2025-ben, Magyarországon!
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Ha azt hitted, a jövő még messze van, akkor ideje átsétálnod az Allee-ba!
Az Allee-ban már konkrétan leparkolt a jövő egy darabja, és még pózol is a kamerának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.