"Kedves Twitter ügyfélszolgálat, nem vagyok "orosz államközeli média". Nem dolgozom az orosz médiának. Egy brit párt vezetője vagyok, és harminc évet töltöttem a brit parlamentben. Ha nem távolítják el ezt a címkét, jogi lépéseket fogok tenni." - fogalmazott Galloway, miután a Twitter moderátorai figyelmeztető felirattal látták el a profilját. A Techdirt nevű jogi-technológiai lap számolt be arról, hogy a politikus tartotta a szavát: a benyújtott kereset szerint "vitatja, hogy az "államközeli orosz média" része lenne", a Twitter "megsértette a személyiségi jogait" valamint "rossz hírét keltette".
Az oldalon február vége óta látják el figyelmeztetésekkel az orosz állami médiával kapcsolatban lévő fiókokat, ahogyan tették azt egy évvel ezelőtt a koronavírussal és a védőoltásokkal kapcsolatos álhírek terjesztőinél. Ezt a megoldást alkalmazza szinte az összes nagy közösségi, illetve digitális média platform, a Facebooktól a YouTube-on át egészen a Spotify-ig, amikor szeretne elhatárolódni a tartalmak és felhasználók bizonyos részétől.
A politikus, aki még a hírességek Big Brother tévéműsorában is szerepelt, ugyanis a Techdirtön látható képernyőfotók szerint röviddel ezelőttig a Sputnik orosz hírügynökséget és az RT (Russia Today) tévécsatornát is megemlítette a profilja bemutatkozó szekciójában. Igaz, ezt azóta eltávolította, de az @RT_Sputnik nevű, nem megerősített fiók változatlanul Galloway-t szerepelteti a fejlécében, és két héttel ezelőtt is népszerűsítette a férfi az RT-n futó műsorát.
Galloway Írországban indította a pert, így az ottani törvények szerint bizonyítania kéne, hogy az állítás, amit a címke megfogalmaz, nem áll meg, valamint azt is, hogy ártott a hírnevének. Ezt azért sem lesz könnyű, mert a politikus követőinek a száma a hírek hatására négyszázezerről négyszáztízezerre nőtt.
(Borítókép: Andrew Milligan/PA Images via Getty Images)