A Tokió közvetlen szomszédságában fekvő, 233 ezres lakosságú városban mostantól csak azután használhatja bárki a telefonját, miután megállt - erre a pályaudvarra érkezőket hangosbemondón is figyelmeztetik az AFP tudósítása szerint.
"A telefon használata sétálás közben tilos. Kérjük, csak azután használja a telefonját, hogy abbahagyta a sétálást" - szól a lényegretörő üzenet, ám a francia hírügynökség szerint egyelőre az emberek belátására van bízva, hogy betartják-e az utasítást, ugyanis a szabályszegőket nem fogják büntetni.
Az AFP több helyi lakost is megkérdezett, akik többségében egyetértenek a rendelkezéssel. Egy 64 éves férfi szerint például a mobiltelefon használata függőséget okoz, az emberek pedig emiatt nem figyelnek eléggé a környezetükre, miközben mennek valahova. Ezzel egyetértett egy másik, tinédzser korú megszólaló is, aki szerint viszont a szabályozásra nem lett volna szükség, elég lenne, ha az emberek kicsit óvatosabbak lennének.
Az AFP idéz egy korábbi kutatást is, amit a japán NTT Domoco mobilszolgáltató készített, és ami szerint az emberek nagyjából a látóterük 95%-át elveszítik, ha sétálás közben a telefon képernyőjét nézik. A cég egy szimulációt is lefuttatott, amiben azt vizsgálták, hogy mi történne, ha mindenki a telefonját bámulná, miközben átkel a világ legforgalmasabb kereszteződésén, ami a tokiói Sibuja vasútállomás előtt található. Az eredmény szerint 1500 ember közül 446-an mennének egymásnak, 103 embert fellöknének és 21 telefon megsérülne az incidensek következtében.
(France24, Borítókép: Getty Images)