Először fordult elő, hogy iPhone-ból több fogyott, mint Samsung telefonból

2024 / 01 / 17 / Pőcze Balázs
Először fordult elő, hogy iPhone-ból több fogyott, mint Samsung telefonból
Még nem volt rá példa, hogy az okostelefonok éves értékesítési rangsorát az Apple vezesse. Ez különösen annak fényében meglepő, hogy a készülékeik átlagára lényegesen magasabb, mint a versenytársaiké.

Az Ars Technicán olvasható cikk szerint az IDC kutatói "minden idők legmagasabb piacrészéről" beszélnek az Apple-nél, ami véleményük szerint egy átrendeződést jelez az okostelefonok piacán. Az előkelő helyezéshez az kellett, hogy a világ második legértékesebb vállalata 234 millió mobilt adjon el, ami szinte kereken minden ötödik telefon, ami tavaly gazdára talált. Egy évvel korábban ez a szám valamivel alacsonyabb, 226 millió volt, ami akkor 20,1% helyett 18,8%-os piacrészt eredményezett. Az akkor első, idén második Samsung 262 millióról esett 226 millióra, de érdekes módon a koreaiakat követő Xiaomi és az Oppo is veszített a piacrészéből.

Hogyan lehetséges ez? A választ Afrikában kell keresni.

Az ötödik helyezett az itthon gyakorlatilag ismeretlen, kínai Transsion, ami elsősorban Afrikában értékesít telefonokat. 2022-ben még csak 72,6 millió, tavaly már majdnem 95 millió mobilt adtak el, ami elképesztő, több mint harminc százalékos növekedést jelent.

A kínaiak döbbenetes előrelépése mellett azt sem lehet szó nélkül hagyni, hogy az Apple úgy lett első helyezett, hogy a mobiljai sokszázezer forintba kerülnek. Amint azt a cikk is aláhúzza, a világ legtöbbet fogyó telefonja a hatszázezer forintnál induló iPhone 14 Pro Max, a második a félmilliós iPhone 14 Pro, a harmadik a négyszázezer forintos iPhone 14 volt. Az iPhone-ok átlagára kilencszáznegyvenkilenc dollár, azaz több mint háromszázezer forint, az Android készülékeké kétszázötven dollár, vagyis kilencvenezer forint. Hogy egy válságokkal küszködő, leépítésektől és visszaeső gazdaságoktól rettegő világban hogyan fogyhat mégis ilyen sok az ennyivel drágább telefonokból, azt csak a vásárlók, és az Apple marketing-szakemberei tudják.

(Fotó: Amanz/Unsplash)


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Atombombát robbantott a Meta a chatbotok háborújában
Atombombát robbantott a Meta a chatbotok háborújában
A Facebook anyavállalata tavaly szeptemberben mutatta be a Meta AI-t, ami a legutóbbi frissítéssel már teljes értékű kihívójává vált a ChatGPT-nek, a Gemininek és a Claude-3-nak.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.