A REMspace kutatói az emberi kommunikáció új dimenzióit kutatják a tudatos álmodás területén, a mostani kísérlet során pedig a résztvevőket otthoni alvás közben távolról figyelték. Az általuk viselt eszköz rögzítette agyhullámaikat és más alvási adatokat. Amikor az első résztvevő a tudatos álom állapotába került, a rendszer egy véletlenszerű szót küldött neki fülhallgatón keresztül. A résztvevő álmában megismételte a szót, amit a rendszer rögzített. Nyolc perccel később a második résztvevő is tudatos álmot élt át, és megkapta az előző résztvevő által továbbított szót. Ébredése után megerősítette, hogy hallotta és megértette az üzenetet, ezzel pedig létrejött az első sikeres üzenetváltás két ember között álmaikban – írja az Interesting Engineering.
A tudatos álmodás a REM (gyors szemmozgásos) alvás szakaszában fordul elő, és azt jelenti, hogy az álmodó tisztában van azzal, hogy álmodik. A REMspace kutatói úgy vélik, hogy ez az állapot határtalan lehetőségeket rejt, például a kommunikáció, a problémamegoldás vagy akár új készségek elsajátítása terén is. Michael Raduga, a REMspace alapítója és vezérigazgatója így fogalmazott:
“Tegnap még tudományos-fantasztikumnak tűnt az álombeli kommunikáció, holnapra viszont már olyan megszokottá válik, hogy el sem tudjuk képzelni az életünket nélküle.”
A szeptember 24-én végrehajtott kísérlet több éves fejlesztés és tesztelés eredménye volt. A REMspace most a technológia további finomításán dolgozik, a következő céljuk pedig az, hogy valós idejű kommunikációt tegyenek lehetővé tudatos álmodók között, ami komoly kihívás, de a reményeik szerint néhány hónapon belül ez is megvalósítható lesz.