A fényképeket a Sencsou-16 misszió legénysége készítette október végén, akik a Földre való visszatérés előtt egy bonyolult manőverrel közvetlenül az űrállomás fölé navigálták az űrkapszulát, hogy nagy felbontású fotókon örökítsék meg a Tienkungot - írja az Interesting Engineering.
Kína 2021 áprilisában, a Tienhó modul pályára állításával kezdte el kiépíteni a saját űrállomását, ami 2022 októberére nyerte el jelenlegi formáját, miután a Mengtien modult is csatlakoztatták a Tienkunghoz. Az űrállomás a jelenlegi konfigurációban 340 köbméternyi nyomás alá helyezett modulból áll, vagyis nagyjából harmadakkora, mint a Nemzetközi űrállomás.
A hat ember fogadására alkalmas Tienkungnak köszönhetően a történelem során először fordult elő, hogy egyszerre két olyan űrállomás kering a Föld körül, amin emberek is tartózkodnak, az ISS-hez hasonlóan pedig mostanra már folyamatosan váltják rajta egymást az űrhajósok féléves turnusokban. A tervek szerint a Tienkung a jövőben akár három további modullal is bővülhet, emellett itt fogják javítani és üzemanyaggal feltölteni a kínai űrügynökség új űrteleszkópját, a Csuntiant is, ami várhatóan 2025-ben indul útjára.
(Fotó: Kínai űrügynökség)