Európa legújabb űreszközei a skót rakétától a spanyol szuborbitális hordozóig 2024 / 06 / 11 / Bobák Zsófia

Az ESA a Boost elnevezésű programján keresztül támogatja az európai cégeket és startupokat abban, hogy űrbeli szállítási és gyártási lehetőségeket fejlesszenek és ennek eredményeképpen fellendítsék az űripari versenyt. A program keretében főként a hordozórakéták készítése kap nagy szerepet, amelyekkel műholdakat és más szállítmányokat tudnak könnyebben pályára állítani az ügyfelek, de a mikrogravitációs környezetben végzett gyártási munkákat támogató fejlesztések is egyre inkább előtérbe kerülnek. Az ESA rövid videóban mutatja be a jövő űrprogramjait megvalósító cégeket, kezdve a Prime rakétát tervező skót Orbex-től az űrbeli félvezetőgyáron dolgozó walesi Space Forge-on át a spanyol PLD Space Miura 1 rakétájáig, amelynek első sikeres indítására tavaly októberben került sor. (Fotó: Orbex)
“Nincs semmi értelme” – a csillagászokat megdöbbentette a “lehetetlen” csillagpár
“Nincs semmi értelme” – a csillagászokat megdöbbentette a “lehetetlen” csillagpár
A csillagpárok általában egymás ikertestvérei – a most felfedezett páros egyik tagja azonban nem csak fiatalabb, mint a másik, de mágneses is. A szokatlan duó viszont megoldott egy csillagászati rejtélyt.
A NASA készül rá, hogy a Holdra lépő emberek tevékenységét élőben közvetítse
A NASA készül rá, hogy a Holdra lépő emberek tevékenységét élőben közvetítse
Az előkészületek kezdeti fázisában egy lézerkommunikációs megoldást teszteltek, és a segítségével először küldtek 4K videót légi járműről a Nemzetközi Űrállomásra, majd vissza.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.