Ez a férfi elvesztette az egyik szemét, majd lámpaként használható műszemet tervezett magának 2023 / 09 / 14 / Bodnár Barna

Az egyesült államokbeli Brian Stanley-t 6 éves korában retinoblasztómával, vagyis szemrákkal diagnosztizálták. Miután elvesztette bal szemét, több éven át szemprotézist viselt, később mérnöki tudását kihasználva létrehozta az általa "kiborg szemnek" nevezett eszközt. A 33 éves férfi orvosi titániumból készítette el a szemprotézist, amelyet a szemüregébe helyezve gyakorlatilag zseblámpaként használ, képes vele teljes sötétségben közlekedni, sőt akár olvasni is. A Stanley Instagram-oldalán közzétett videóból megtudhatjuk, hogy az eszközbe épített akkumulátor 20 órán át képes folyamatosan működtetni a műszemben elhelyezett LED fényforrást, amit a férfi már két éve használ folyamatosan gond nélkül. A szemprotézis, amelyet feltalálója egyszerűen „koponya lámpának” hív, egy kapcsoló segítségével hozható működésbe és oltható le, soha nem melegszik túl, illetve a lámpa éles fénye nem zavarja Stanley ép szemét sem, mivel azt a férfi orra és szemöldöke épp megfelelő szögben árnyékolja. A műszemből nem csupán egy, hanem több mint 20 féle, különböző színekben és mintázatokban világító példány készült. (Borítókép: instagram.com/bsmachinist)
Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.