Ez a kis droid lehet a kiszállítás jövője

2024 / 09 / 21 / Bobák Zsófia
Ez a kis droid lehet a kiszállítás jövője
A Zip és a Droid együtt végzik a munkát, hogy mindenkihez időben eljusson a megrendelt áru.

A Zipline főként az Egyesült Államokban, Afrikában és Japánban lehet ismerős a lakosok számára, de a szállítóvállalat még sokkal szélesebb, globális jelenlétet igyekszik megalapozni és ehhez az újabb generációs platformjukat használják. Mikor a cég idén áprilisban elérte első mérföldkőnek számító eredményét és egymillió kiszállítást teljesítettek, még a kezdeti rendszert használták: fix szárnyú, elektromos légi járműről ejtőernyővel dobták le a csomagokat, amelyek gyorsan és pontosan, de körülbelül két parkolóhelynyi precizitással értek a célhelyszínre.

Az újabb platform kulcseleme egy apró drón (Droid), ami a csomagok felvétele után automatikusan az elektromos mini-repülő belsejébe halad tovább, majd miután a jármű a megfelelő helyre szállította, egy kábelen ereszkedik lefelé, kiengedi tartalmát, visszajut a többszáz méteres magasságban várakozó Zipbe és indul is a következő csomagért. A Zipline Platform 2 projektjének vezetője, Zoltan Laszlo, a cég társalapítója, Keenan Wyrobek és Gregoire Vandenbussche ipari tervező egy interjúban elárulták, a droidokat a felhasználói élmény és hatékonyság növelése érdekében letisztult, "praktikus" formájú, egyúttal barátságos és könnyen felismerhető élőlényekről, konkrétabban delfinekről mintázták.

Az akkumulátorral működő droidnak több propeller segít a manőverezésben, és az automatizált megoldás hatékonyabbá teheti a szolgáltatást, de az eszköz csak 2,7-3,7 kilogrammot bír el, ami főként a kisebb, sürgős megrendelések teljesítésére teszi alkalmassá. A Zipline a hosszú távú szállításhoz részben továbbra is a megszokott rendszert használja majd.

(Fotó: Zipline)


Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
Klímasemleges háborút: hidrogénhajtásúra cserélnék a katonai járműveket
Klímasemleges háborút: hidrogénhajtásúra cserélnék a katonai járműveket
Tény, hogy a világ hadseregei pöfögik szét a legtöbb fosszilis tüzelőanyagot, mégis kicsit meglepő az ilyen cél, de a hidrogéncella nem csak a légkörnek tesz jót, katonai célokra is kifejezetten ideális.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.