Ez az eszköz megoldhatná az okostelefonok egyik nagy problémáját, csak egyelőre nem létezik

2024 / 09 / 03 / Bobák Zsófia
Ez az eszköz megoldhatná az okostelefonok egyik nagy problémáját, csak egyelőre nem létezik
Az okostelefonokhoz készült érintőpad megváltoztatná a mobilozás élményét.

A dél-koreai Geontak Oh formatervező egyedi koncepciót mutatott be, ami, ha valódi termék lenne belőle, megkönnyítené az okostelefonok használatát és megoldhatná sokak problémáját a telefonok kijelzőjével kapcsolatban. Az egyre nagyobb méretű eszközökön való gépelés ugyanis kétkezes mutatvány, amit egy kézzel kivitelezni elég nehéz: mivel az ujjaink a telefon tartása miatt le vannak foglalva, ezért csak a rövidke hüvelykujj áll rendelkezésre az íráshoz vagy bármilyen más művelet elvégezéséhez. A nagy kijelző hátulütője, hogy egyes részeik elérhetetlenek lehetnek, amennyiben egy kézben tartjuk és használjuk a mobilt és, bár a problémát könnyű orvosolni, mégis kényelmetlenséget okozhat időnként az embernek.

Geontak Oh a megoldást egy okostelefon-egérben, pontosabban egy felcsatolható touchpadben látja, aminek révén a telefon hátoldalán lévő ujjakkal lehetne irányítani a készüléket. A Poinfra keresztelt eszköz kívülről egy egérre hasonlít, de valójában egy érintőpárna, amit a telefonok hátuljához rögzítve a mutatóujjal lehet használni, hogy egyszerűbbé váljon a görgetés. A kiegészítőt az elképzelés szerint bármikor le lehetne venni a mobilról, csak a használat idejére kellene csatlakoztatni, például MagSafe technológiával.

A Poinf egyszerű, de hatékony segítséget nyújtana a tervek szerint, de kérdéses, hogy például a gépelést mennyire lehetne megoldani az eszközzel, valószínűleg éppen ezt a folyamatot lassítaná és inkább görgetésre lehetne jól alkalmazni a touchpadet. A csatlakoztatás is akadályokba ütközhetne, mivel az eszközzel ellátott telefonok vaskosabbak, nehezebben tárolhatóak, így folyton le és fel kellene rakni rájuk a kiegészítőt. Oh koncepciója mindenesetre elméletben új módszert jelenthet a telefonhasználat élményének növelésére azok számára, akik a mobilt egy percre sem tudják letenni és ragaszkodnak a minél nagyobb kijelzős modellekhez.

A Poinf egyesek számára rendkívül hasznos, mások számára teljesen felesleges újításnak tűnhet, de az okostelefonokhoz készült kiegészítők tömkelegében láthattunk már ennél furcsább eszközöket is, amelyek a koncepcióból valósággá váltak: gondoljunk csak a 2016-ban megjelent Kissengerre vagy annak kínai utódjára, a távcsókológépre, amivel telefonon keresztül is lehetségessé válik a csókolózás videotelefonálás közben.

(Fotó: Geontak Oh)


Ezzel az ultragyors chippel 4K mozikat lehet pár másodperc alatt letölteni
Ezzel az ultragyors chippel 4K mozikat lehet pár másodperc alatt letölteni
Képzeljük el, hogy az internet olyan gyors, hogy egy 4K-s film letöltése mindössze néhány másodpercet vesz igénybe. Ez a jövő a terahertzes kommunikációs technológia legújabb fejlesztéseinek köszönhetően nem is olyan távoli.
Szuperautomatizált gyárat fejleszt a Volkswagen Kínában
Szuperautomatizált gyárat fejleszt a Volkswagen Kínában
A gyárban már egy kétlábú robotot is tesztelnek és bemutatták, milyen munkákat bíznak rá jelenleg.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.