Amint arra a The Verge cikke emlékeztet, a Poe-t a Quora nevű fórum alapítói indították el, azzal a céllal, hogy valami hasonlót hozzanak létre, mint ami a weboldalaknak a webböngésző. Vagyis nem egy újabb generatív mesterséges intelligenciát fejlesztettek ki, hanem egy platformot, amin keresztül elérhetjük azokat. Az, hogy mennyire jönnek be a számításaik, majd kiderül, hiszen még most sem teljesen egyértelmű, hogy az lesz-e inkább a meghatározó, hogy a meglévő szolgáltatásainkba, programjainkba épül be egyre jobban az MI, vagy hogy közvetlenül MI-szolgáltatásokhoz fordulunk azért, amit korábban egy-egy programban végeztünk el. Egyelőre mindkét felhasználási módra akad példa, szép számmal.
A Poe használata egyszerűbb nem is nagyon lehetne: regisztrálunk, belépünk, majd kiválasztjuk a használni kívánt szolgáltatást, és elkezdjük a csetelést.
Ezt ráadásul mostantól a web mellett Android és iOS alkalmazással, és natív, azaz telepíthető macOS programmal is megtehetjük. A Poe-n keresztül elérhetjük a 3.5-ös, és a 4-es ChatGPT-t, de akár a Meta által létrehozott Llama 2 modellt is. Ami a professzionális felhasználók számára vonzó lehet, hogy havi húsz dollárért minden, a rendszer számára hozzáférhető botot használhatunk, a fizetőseket is. Emellett újdonság, hogy egyetlen bottal több, párhuzamos beszélgetést is folytathatunk.
Szintén az MI-ökoszisztéma finomhangolásával, fejlődésével kapcsolatos hír, hogy az OpenAI tegnap bejelentette, hogy elkészült a ChatGPT vállalatoknak szánt verziója. Ezt saját adatokon lehet edzeni, a nagyvállalati elvárásoknak megfelelő adatvédelemmel, ami valószínűleg elősegíti, hogy az eddig óvatoskodó cégek is elkezdjék a kísérletezést az MI-vel. Egy most publikált amerikai kutatás szerint azok közül, akik hallottak már a ChatGPT-ről, csak minden negyedik válaszadó használta valaha a szolgáltatást. Igaz, minél magasabb valakinek az iskolai végzettsége, annál valószínűbb, hogy próbálgatta a platformot.
(Borítókép: Getty Images)