Fekete lyukak összehasonlítása: ekkorák az Univerzum legnagyobb szörnyei 2021 / 10 / 16 / Felkai Ádám

A fekete lyuk a téridő olyan tartománya, ahonnan még a fény sem képes távozni. Szemléltetésként szokták égitestként is bemutatni, amely esetén a felszínre vonatkoztatott szökési sebesség eléri vagy meghaladja a fénysebesség értékét – vagyis semmi sem képes elhagyni azt. Azonban a fekete lyukban az eseményhorizont mögött nem beszélhetünk valódi égitestről. (forrás: Wikipedia) A fekete lyukaknak azonban van tömegük, így a méretüket a lenti videó a Schwarzschild-sugár segítségével adja meg. A Schwarzschild-sugár (más néven gravitációs sugár) minden tömeggel rendelkező testre megállapítható távolságérték. A lyuk tömege pedig a naptömeg (Sun Mass), amely azt adja meg, hogy a szóban forgó lyuk a Napunk tömegének hányszorosával rendelkezik. (Címlapkép: Flickr/NASA Goddard Space Flight Center)
“Nincs semmi értelme” – a csillagászokat megdöbbentette a “lehetetlen” csillagpár
“Nincs semmi értelme” – a csillagászokat megdöbbentette a “lehetetlen” csillagpár
A csillagpárok általában egymás ikertestvérei – a most felfedezett páros egyik tagja azonban nem csak fiatalabb, mint a másik, de mágneses is. A szokatlan duó viszont megoldott egy csillagászati rejtélyt.
A NASA készül rá, hogy a Holdra lépő emberek tevékenységét élőben közvetítse
A NASA készül rá, hogy a Holdra lépő emberek tevékenységét élőben közvetítse
Az előkészületek kezdeti fázisában egy lézerkommunikációs megoldást teszteltek, és a segítségével először küldtek 4K videót légi járműről a Nemzetközi Űrállomásra, majd vissza.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.