Akár csukott ablakon keresztül, száz méterről is fel lehet törni egy okosotthont a megfelelő helyre irányított lézersugárral

2022 / 05 / 06 / Palotai Nándor
Akár csukott ablakon keresztül, száz méterről is fel lehet törni egy okosotthont a megfelelő helyre irányított lézersugárral
Az Alexa, és a Siri okoseszközeit is sikerült feltörni egy kutatócsoportnak a beépített mikrofon működési elvét kihasználva.

A Michigani Egyetem egy japán kutatócsoporttal közösen megtalálta a módját annak, hogy hogyan lehet a távolból feltörni gyakorlatilag bármilyen, mikrofont használó okoseszközt – olvasható a Futurism oldalán. A részben az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának kutatásokért felelős részlege, a DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) által finanszírozott projekt részeként a kutatók az okoseszközök mikrofonját vették célba a megfelelő hullámhosszú lézersugárral, mely az emberi beszéd által keltett hanghullámokhoz hasonló módon rezegtette meg az eszközökbe beépített mikrofonok membránját. A trükk minden esetben működött, az egyetlen feltétele, hogy a lézernyaláb érje a mikrofont.

A kutatók az Amazon Alexáját, és a Siri-t is sikeresen feltörték a parancsszavaknak megfelelően kódolt lézersugarakkal. A kísérletek során az okoseszközöket több mint száztíz méterről is sikeresen feltörték, és valószínűsíthető, hogy a módszer kicsivel messzebbről is működhet még; a kutatóknak viszont nem állt ennél hosszabb folyosó a rendelkezésükre. Egy másik alkalommal egy közelben lévő, hetven méter távolságban lévő harangtoronyból, csukott ablakon keresztül is sikerült kommunikálniuk az okoseszközökkel.

A kutatók szerint a művelethez szükséges felszerelést nagyjából már 400 amerikai dollárért meg lehet venni, a nagy hatótávolságú támadásokhoz szükséges teleobjektív akár további 600 dollár is lehet, azonban a kísérletben résztvevő szakemberek szerint ez még mindig elenyészően olcsó ahhoz képest, hogy magával az eszközzel komplett épületek felett is át lehet venni az irányítást.

(Fotó: iStock)

Holdutazó űrhajós válhat az Amazon Alexájából Igaz, hogy nemrég még a konnektort ajánlotta játékra egy kisgyermeknek, de az optimista kutatók máris egy NASA-űrhajóra fogják delegálni virtuális asszisztensnek.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.