Felforgathatja az internetet a 2 500 dokumentum, ami kiszivárgott a Google-től

2024 / 05 / 30 / Pőcze Balázs
Felforgathatja az internetet a 2 500 dokumentum, ami kiszivárgott a Google-től
Néhány nap után elismerte a Google, hogy hitelesek azok a dokumentumok, amelyek egy adatszivárgás során nyilvánosságra kerültek a keresőjükkel kapcsolatban. Ugyan az információk nem adnak pontos képet a keresőalgoritmus működéséről, ám így is hasznosak lehetnek azoknak, akik minél előkelőbb helyen akarnak szerepelni a találatok között.

A The Verge megkeresésére csak két nap után válaszoltak a Google képviselői, ám végülmegerősítették, hogy valóban tőlük kerültek ki a kiszivárgott fájlok. Az adatszivárgás azért különösen érdekes, mert a Google algoritmusának működése, vagyis az, hogy mi alapján rangsorolják a találataikat, ha nem is élet-halál kérdése, de

vállalatokat tehet tönkre vagy vihet sikerre.

Az, hogy a "lakáshitel", "vezeték nélküli porszívó", de akár "technológiai hírek" témában milyen cégeket, termékeket, médiumokat ajánl a Google, nagyban befolyásolhatja azoknak az üzleti eredményességét. Ezt a fizetett hirdetések és a Google által kiemelt weboldal-részletek tovább árnyalják persze, és egy weboldal látogatói nem csak keresőn keresztül érkeznek, de nem véletlen, hogy a keresőoptimalizáció, idegen mozaikszóval SEO, ilyen jelentős ágazat lett, állandóvá téve a keresők és a weboldalak macska-egér küzdelmét.

A Google PageRankjének az alapgondolata az volt, hogy, a tudományos tanulmányokhoz hasonlóan, minél többen hivatkoznak egy forrásra, az annál fontosabb tényező egy adott témában. Az évek során azonban egyre összetettebb jeleket, tényezőket kezdett figyelembe venni az algoritmus; az ezekkel kapcsolatos spekulációkat a Google hol megerősítette, hol tagadta, hol ignorálta. A most elérhetővé vált dokumentumok ugyan nem tisztázzák, hogy mi milyen súllyal szerepel a rendszerben, de például kiderülni látszik, hogy a Chrome böngészőből nyert adatokat a korábbi állításokkal ellentétben mégis figyelembe veheti. A Google képviselői aláhúzták, hogy ezek csak részinformációk, elavultak vagy haszontalanok lehetnek, de a keresőoptimalizációval foglalkozók így is nagyítóval fogják átnézni a 2 500 fájlt, majd nekiállnak kísérletezni, ami vagy hatással lesz arra, amit látunk a keresőben, vagy nem.

(Borítókép: Didem Mente/Anadolu Agency via Getty Images)

A Google a magyar költségvetés negyedét költi el arra, hogy alapértelmezett kereső legyen a mobilokon, számítógépeken És ez nem tetszik az amerikai kormánynak.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.