Ez a 4 legfontosabb kísérlet a Nemzetközi Űrállomáson

Miért öregszünk az űrben olyan gyorsan?

Köztudott, hogy az űrhajósok izom- és csonttömeget veszítenek a rendkívül alacsony gravitáció miatt. Ngan Huang és kollégái a Stanford Egyetemen épp ezért kíváncsiak voltak arra, hogy a mikrogravitáció miként hat az izomsejtek genetikájára. A kutatók ezért emberi izomsejteket növesztettek kollagénszálakból készült állványzaton, hogy a sejtek ugyanolyan struktúrát vegyenek fel, mint a testben, majd ezeket a sejteket egy hétre a Nemzetközi Űrállomásra küldték.

Amikor a sejtek visszatértek a Földre, a kutatók magasabb aktivitást találtak a zsírszövetképződéshez kapcsolódó génekben, ami izomleépüléssel jár. Ezenkívül a mitokondriumok működéséhez kapcsolódó gének aktivitása is romlott. Az űrállomáson az űrhajósok olyan gyógyszereket adtak néhány sejthez, amelyek serkenthetik az izomnövekedést, és ezeknek a sejteknek a genetikai aktivitását valóban kevésbé befolyásolta a mikrogravitáció. Ez a kutatás segíthet az űrturisták és hosszú küldetéseken részt vevő űrhajósok felkészítésében, de hasznos lehet az öregedés tanulmányozásában is.

Vissza a cikkhez

Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.