Üzemidő
A Honor az elmúlt időszakban igazi üzemidőbajnok lett, hiszen a tavalyi Magic 5 Lite és az idei Magic 6 Pro is kategóriájában kiemelkedő, több napos üzemidővel büszkélkedhet. Utóbbinál ez részben annak köszönhető, hogy a szilícium-szén technológiának köszönhetően a Honor hatalmas, 5600 milliamperórás akkumulátort tudott a telefonba rakni, és noha a Honor 200 Próban ennél valamivel kisebb, 5200 milliamperórás akkumulátort találunk, az eddigi tapasztalataink alapján bizakodva vártuk, hogy mit mutat a telefon ezen a téren.
Emiatt végül kicsit csalódottak is voltunk, mert bár a Honor 200 Pro üzemideje rossznak egyáltalán nem nevezhető, de a mai mezőnyben legfeljebb átlagosnak számít. A telefon normál használat során (közepes fényerő, adaptív képfrissítés, napi 4,5 óra képernyőidő) egy nap alatt 67%-ot merült, ami nagyjából 35 órás, azaz másfél napnyi üzemidőt feltételez.
Ahogy azt megszokhattuk, a telefon dobozában már a Honornál sem találunk töltőt, ami komoly kihagyott ziccer, hiszen a 100 wattos vezetékes töltési teljesítmény minden bizonnyal az átlag fölé emelné a készülék töltési sebességét, ezt így viszont csak azok élvezhetik, akik a telefon árán felül hajlandóak további 14 ezer forintot kifizetni a töltőért. Hogy ez mennyire éri meg, az már más kérdés, hiszen amíg a Honor szerint a 100 wattos töltővel 41 perc alatt lehet teljesen feltölteni az akkumulátort, addig nekünk ez egy 40 wattos.töltővel alig kilenc perccel lassabban sikerült.
A Honor 200 Prót vezeték nélkül is igencsak gyorsan tölthetjük, 66 wattos teljesítménnyel, emellett rendelkezésre áll a fordított töltés funkció is, amellyel más QI-szabvánnyal ellátott készülékeket tölthetünk a telefonról 5 wattal.
Vissza a cikkhez