A legújabb flagship killer - Honor 200 Pro teszt

Használat

A Honor 200 Prón a legújabb Android 14 operációs rendszer fut, a felhasználókat pedig a Magic 6 Prónál már látott MagicOS 8 felhasználói felület fogadja. Ennek dizájnja és menürendszere ismerős lesz azoknak, akik az elmúlt években használtak Honor vagy Huawei telefont, hiszen a Honor nem sokat változtatott rajta az eddigiekhez képest - ez pedig nem is baj, hiszen egy kifejezetten szép, logikusan felépített és könnyen átlátható rendszerről van szó.

Újdonságot elsősorban a mesterséges intelligenciával kapcsolatos funkciók jelentenek, amelyek ugyan egyelőre közel sem olyan kiterjedtek, mint a Samsung újabb telefonjaiban esetében, de azért van néhány érdekesség. Az egyik ilyen a Varázsportál, ami állítólag megtanulja a használati szokásainkat és ez alapján javasol megfelelő alkalmazásokat. Ha például egy címet kijelölve azt a képernyő széle felé húzzuk, akkor rögtön megjelenik a térképalkalmazás, míg képeknél többek között a képkereső vagy éppen az Ebay ugrik fel. Ez a funkció kezdetben elég általános javaslatokat dob fel, és mivel a telefont csak néhány napig teszteltük, nem tudjuk, hogy hosszabb távon mennyire bizonyul hasznosnak, de az biztos, hogy egyedi megoldás.

Az AI funkciók közül érdemes még kiemelni a “Varázslatos szöveget”, amivel a fotókon található szövegeket tudjuk bedigitalizálni és szövegfájlként elmenteni; tapasztalataink szerint ez nem csak “laboratóriumi körülmények között”, de kevésbé ideális helyzetekben (értsd: nehezebben olvasható szövegeknél) is jól működik, és számtalan esetben jöhet jól onnantól, hogy gyorsan lefotózunk egy címet vagy telefonszámot egészen odáig, ha nincs kedvünk egy hosszabb dokumentumot manuálisan begépelni.

A telefonban emellett a Magic 6 Próhoz hasonlóan találhatók úgynevezett “Intelligens érzékelés funkciók” is, amelyek az előlapi kamera funkcionalitását bővítik ki néhány kényelmi szolgáltatással: a kijelző a beállításoktól függetlenül nem kapcsol ki addig, amíg nézik, a telefon képes automatikusan a felhasználó arcához igazítani a képernyő tájolását, emellett a csengés hangerejét is lehalkíthatjuk pusztán azzal, hogy ránézünk a kijelzőre.

 

Vissza a cikkhez

Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.