A Space Perspective vállalat az űrturizmus egyszerűbb és földközelibb formájának megvalósításán dolgozik: a leendő szolgáltatásuk keretében az embereket nem az űrbe, hanem a sztratoszférába, 30 kilométeres magasságba juttatják majd el, ahonnan soha nem látott perspektívából tekinthetik meg a Földet. A cég alapítóinak elképzelése szerint ez lehetőséget ad egy másfajta szemlélet kialakítására a bolygónkkal kapcsolatban, hasonlóan ahhoz, ahogy az űrhajósok látásmódja is változni tud egy-egy misszió során.
Az utasok hidrogénnel töltött ballonokkal utaznak majd a magasba, amelyhez egy minden luxussal ellátott kabin csatlakozik - ebben a kapszulában pezsgőzés közben élvezhetik az eléjük táruló látványt a hatalmas ablakokon keresztül a hat órás út alatt. A Spaceship Neptune-t a tervek szerint hajóról indítják, mivel a vízi űrkikötő olyan előnyöket jelent a ballonos utazás szempontjából, amelyet a szárazföldi indítóközpontok nem tudnak biztosítani: a nem megfelelő időjárási viszonyok például nem jelentenek többé problémát, hiszen a jármű egyszerűen odébb hajózik szükség esetén.
A tengeri űrkikötőt képező flotta első tagját már meg is vásárolta a Space Perspective és a Voyager 1 tiszteletére MS Voyagerre keresztelte. Ahogy a cég leírásában olvasható, a Voyager volt az az szonda, amely Carl Sagan javaslatára 1990. február 14-én elkészítette a Halványkék pötty fotót a Földről, amely azóta ikonikus státuszra tett szert. A Space Perspective a tesztrepüléseket jövőre kezdi meg, a szolgálatás elindítását pedig 2024-re tervezi.
(Fotó: Space Perspective)