Bár a Space Perspective léghajója csak nagyjából harminc kilométeres magasságig fog emelkedni, vagyis meg sem közelíti a száz kilométeres magasságban található Kármán-vonalat, amit hagyományosan a világűr peremének szoktak tekinteni, ám az utasoknak így is hasonló élményben lehet részük, mintha a világűrbe mennének: ilyen magasságban már tisztán érzékelhető a világűr végtelen feketesége és a Föld görbülete is, a hatalmas panorámaablakokon keresztül pedig a vállalat szerint mintegy 724 kilométerre lehet majd ellátni minden irányba.
A magaslégköri utazásnak számos előnye is van a valódi űrutazáshoz képest, hiszen míg a Virgin Galactic űrrepülőjére 450 ezer dollárba kerül egy jegy, a Blue Origin New Shepardjével való 11 perces út pedig ennél is nagyságrendekkel drágább, addig a Spaceship Neptune-ra már 125 ezer dollárért, vagyis nagyjából 50 millió forintért váltható egy jegy. Ezért a pénzért az utasok hat órán keresztül csodálhatják felülről a bolygót a kényelmes fotelekkel felszerelt utaskabinból, amiben még egy kisebb bár is várja őket. Taber MacCallum, a Space Perspective alapítója a kabin bemutatója kapcsán elmondta, hogy a tapasztalatok azt mutatják, hogy ballonnal repülni a legegyszerűbb és legbiztonságosabb megoldás, de a biztonság kedvéért a Siemensszel közösen tervezett kabint hatalmas ejtőernyőkkel is felszerelik.
A vállalat állítása szerint a léghajóikra már több mint 900 jegyet adtak el elővételben, a tervek szerint pedig 2024-től kezdik meg az utasok szállítását a Spaceship Neptune-nal, ami a floridai Kennedy Űrközpontból fog felszállni. A Space Perspective-nek már konkurenciája is akad, hiszen korábban a spanyol Zero 2 Infinity és az arizonai World View Enterprises is bejelentett nagyon hasonló koncepciókat, de jelen állás szerint a Space Perspective lesz az első, akik tényleg meg is tudják valósítani az elképzelésüket.
(IE, Fotó: Space Perspective)