A NASA 2018-ban indította útjára azt az űrszondát, amelynek fő feladata egy kicsit belenyalintani a Nap koronájának külső részeibe. Erre majd valamikor 2025-ben kerül sor, de hogy a Parker Solar Probe addig se unatkozzon, útját úgy tervezték meg, hogy egy pillanatra beugorhasson a Vénusz légkörének legfelsőbb rétegébe is. (Na jó, igazából azért ment a Vénusz felé, hogy a bolygó gravitációját is felhasználja egy kis extra gyorsuláshoz.)
A szonda repülés közben a Vénusz légkörében természetes úton kialakuló rádiófrekvenciás sugárzást is megfigyelte. A rögzített jelekből, adatokból a NASA tudósai következtetéseket vonhatnak le a bolygó ionoszférájának tulajdonságaira nézve, amiből viszont fontos megállapítások születhetnek arról, hogy miért különbözik olyannyira a Földhöz egyébként egészen hasonló Vénusz mai állapota a mi bolygónkétól.
A NASA talán úgy érezte, a Vénusznál elfogott rádiójelek puszta léte önmagában nem igazán alkalmas arra, hogy megragadja a tömegek (illetve az űrkutatási intézmény állami támogatásáról döntő politikusok) figyelmét, így bemutatott egy rövid videót a vénuszi magaslégköri adás akusztikus átiratáról. Így zenél tehát a Vénusz:
(Nyitókép: a Parker Solar Probe fotója a Vénusz éjszakai oldaláról, 7693 mérföldes távolságból. Forrás: NASA/Johns Hopkins APL/Naval Research Laboratory/Guillermo Stenborg and Brendan Gallagher)