Háromszázezer autón vizsgálták, hogy az elektromos vagy a benzines modellek a megbízhatóbbak

2023 / 12 / 03 / Pőcze Balázs
Háromszázezer autón vizsgálták, hogy az elektromos vagy a benzines modellek a megbízhatóbbak
Az amerikai Consumer Reports, amely fogyasztási cikkek megbízhatóságát vizsgálja, most arra volt kíváncsi, hogy vajon a belsőégésű motorral, az elektromos motorral vagy a hibrid hajtáslánccal működő autók-e a megbízhatóbbak. Az elektromos modellek a vártnál gyengébben szerepeltek, de erre akad logikus magyarázat.

Az Ars Technicán olvasható cikk szerint a tanulmány egyik legérdekesebb megállapítása az, hogy hiába egyszerűbb a tisztán elektromos járművek (EV-k) működése, átlagosan hetvenkilenc százalékkal több azokkal a probléma, mint benzines és dízel társaikkal. A plug-in hibridek (PHEV) még ennél is rosszabbul teljesítettek, közel másfélszer annyi gond akadt velük, mint a hagyományos kocsikkal. Ugyanakkor fontos kiemelni, hogy a Consumer Reports (CR) a 2000-es modellévtől felfelé vizsgálta a háromszázharmincezer, a kutatásba bevont autót, vagyis rengeteg volt azok között az elsőgenerációs EV és PHEV.

De mit is jelent pontosan a "probléma" a kutatás szerint? "Húsz területet vizsgálunk, az apró bosszúságoktól, mint a nyikorgó fékek vagy a nem tökéletesen illeszkedő műszerfal, egészen a komolyakig, mint a garancián túli motor-, váltó-, EV-akkumulátor vagy EV-töltő hibák. Így adunk megbízhatósági számokat minden márkának." - fogalmaz a CR, majd hozzáteszik: természeten a felmerülő problémákat súlyozzák attól függően, hogy azok mennyire komolyak. Összességében a hagyományos autóknál tizenhét, az EV-knél csak tizenkét, a hibrideknél tizenkilenc, míg a PHEV-knél húsz területen szoktak gondok akadni.

A legfontosabb tanulság a CR szerint, hogy az új elektromos modellek első generációit érdemes kihagyni, míg a klasszikus hibridek hiába bírnak összetettebb hajtáslánccal, két okból megbízhatóbbak: egyrészt a technológia huszonöt éves, másrészt jellemzően pont a megbízható márkák dobnak piacra ilyen autókat. Az is kirajzolódott, hogy EV-k esetében az új márkák jobban értenek a hajtáslánchoz, míg az óriások minden máshoz, például az összeszereléshez vagy a festéshez.

Mindezt figyelembe véve a legmegbízhatóbb márkák a Lexus, a Toyota és a Mini voltak, a Tesla a középmezőnyben foglalt helyet, míg a sort a Rivian, a Mercedes és a Chrysler zárják. A részletes táblázat megtekinthető a CR weboldalán.

(Borítókép: Enis Yavuz/Unsplash)


Itt tart ma a szexipar, nézz körül a Vágyaim.hu-nál, milyenek 2024-ben az okos-szexeszközök!
A Marketplace sem mentes a csalóktól - a megoldás az adásvételi szerződés
A Marketplace sem mentes a csalóktól - a megoldás az adásvételi szerződés
Az internetes kereskedelem széles termékpalettájával és az egyre kedvezőbb ajánlatok térnyerésével egyre csak nő az online vásárlások száma. Ezzel párhuzamosan a vásárlásokat érintő csalások és visszaélések száma is egyre gyakoribbnak bizonyul. A megoldás a megfelelő körültekintés és a tájékozódás. Nagyban növeli a vásárlás biztonságát a piactereken az adásvételi szerződés készítése, amelyet a Szerzivel ma már könnyen és egyszerűen elkészíthet otthonról.
Miközben ezreket rúg ki, negyvenötmilliárd dolláros fizetést kért és kapott Elon Musk
Miközben ezreket rúg ki, negyvenötmilliárd dolláros fizetést kért és kapott Elon Musk
A Tesla részvényesei megszavazták a fizetési csomagot, ami az átlagos vezérigazgatói fizetés kétezerhétszázszorosa.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.