Az Európai Űrügynökség a 2003-ban indított BIC (Business Incubation Centres, üzleti inkubációs központok) programjának keretében egy kiterjedt inkubációs hálózatot épített ki, amivel azokat a startupokat támogatják, amelyek űrtechnológiákkal kapcsolatos fejlesztéseket végeznek olyan ötletekre alapozva, amelyekből az űrben és a gyakran ezzel szorosan kapcsolódva a Földön is egyaránt hasznos termék, illetve szolgáltatás jöhet létre idővel. A BIC hálózatot Magyarországon 2021 óta a Design Terminal innovációs ügynökség képviseli és rendszeresen toborozzák az újabb tagokat, akiknek szakmai tanácsadás mellett pénzügyi segítséget is nyújtanak az üzlet beindításához és a termék kifejlesztéséhez.
A Design Terminal augusztus 8-án, a legutóbbi Space Café rendezvényen mutatta be a legújabb csapatokat, amelyek termékei a jövőben szélesebb körben is segíthetik az asztronautákat a missziók során vagy az emberek életét a mindennapokban itt, a Földön. A startupok tevékenysége a pásztázó alagútmikroszkópok teljesítményének növelésétől kezdve az állattartó telepek műholdas megfigyeléséig terjed és sokféle területen hozhatnak újítást a jövőben.
(Fotó: twinquinn84/Kanenori/Pexels/PIRO4D/Pixabay, BUDDHI Kumar SHRESTHA/Unsplash, University of Waterloo, Artur Debat/Getty Images)