Hat magyar startup, akik nagyot alkothatnak az űripar területén

2024 / 08 / 10 / Bobák Zsófia
Hat magyar startup, akik nagyot alkothatnak az űripar területén
Az űrtechnológiákkal kapcsolatos fejlesztések a földi tevékenységek terén is kamatoztathatóak, hat újabb magyar startup mutathatja be, hogyan.

Az Európai Űrügynökség a 2003-ban indított BIC (Business Incubation Centres, üzleti inkubációs központok) programjának keretében egy kiterjedt inkubációs hálózatot épített ki, amivel azokat a startupokat támogatják, amelyek űrtechnológiákkal kapcsolatos fejlesztéseket végeznek olyan ötletekre alapozva, amelyekből az űrben és a gyakran ezzel szorosan kapcsolódva a Földön is egyaránt hasznos termék, illetve szolgáltatás jöhet létre idővel. A BIC hálózatot Magyarországon 2021 óta a Design Terminal innovációs ügynökség képviseli és rendszeresen toborozzák az újabb tagokat, akiknek szakmai tanácsadás mellett pénzügyi segítséget is nyújtanak az üzlet beindításához és a termék kifejlesztéséhez.

A Design Terminal augusztus 8-án, a legutóbbi Space Café rendezvényen mutatta be a legújabb csapatokat, amelyek termékei a jövőben szélesebb körben is segíthetik az asztronautákat a missziók során vagy az emberek életét a mindennapokban itt, a Földön. A startupok tevékenysége a pásztázó alagútmikroszkópok teljesítményének növelésétől kezdve az állattartó telepek műholdas megfigyeléséig terjed és sokféle területen hozhatnak újítást a jövőben.

(Fotó: twinquinn84/Kanenori/Pexels/PIRO4D/Pixabay, BUDDHI Kumar SHRESTHA/Unsplash, University of Waterloo, Artur Debat/Getty Images)


Repüljünk át milliónyi galaxison néhány másodperc alatt
Repüljünk át milliónyi galaxison néhány másodperc alatt
A gyors intergalaktikus utazás a DESI (Dark Energy Spectroscopic Instrument) adatai alapján készült.
A Starship első rakománya egy banán volt, amit a hatodik repülési tesztre vitt magával
A Starship első rakománya egy banán volt, amit a hatodik repülési tesztre vitt magával
A SpaceX űrhajójának hatodik tesztje nem a várakozások szerint alakult, a Mechazillát ez alkalommal nem tudták használni a visszatérő űreszköz landolása során.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.