Hatalmas előrelépés a robotikában a Genesis nevű szimulátor, amivel félmilliószor gyorsabb lehet a robotok tanítása

2024 / 12 / 24 / Pőcze Balázs
Hatalmas előrelépés a robotikában a Genesis nevű szimulátor, amivel félmilliószor gyorsabb lehet a robotok tanítása
Ami eddig évtizedekbe telt, most órák alatt lezajlik a robotok tanításában a Genesis nevű platform segítségével, amelyen a Stanford, az MIT, brit és kínai egyetemek hallgatói, illetve az Nvidia és az IBM is dolgozott.

Az Ars Technicán olvasható hír szerint a csütörtökön bemutatott projekt egészen pontosan négyszázharmincezerszer gyorsabban hozhat eredményeket, mintha a hagyományos, fizikai valóságban gyakoroltatnánk a robotokat. Ráadásul a szimulált fizikai környezeteket szabadszavasan, a generatív mesterséges intelligenciáknál megszokott parancsokkal, promptokkal is el lehet majd készíteni, ami szintén gyorsítani fogja a szakemberek munkáját.

"Mint amikor Neo egy szempillantás alatt tanult meg küzdősportokat a Mátrixban"

- fogalmazott az egyik szerző. A nyílt forráskódú, azaz szabadon használható és továbbfejleszthető rendszert bemutató oldal szerint a Genesis "egy univerzális fizikai motor, amelyet az alapoktól kezdve újraépítettek, és képes széles körű anyagok és fizikai jelenségek szimulálására; egy könnyű, szupergyors, Python-alapú és felhasználóbarát robotikai szimulációs platform; egy erőteljes és gyors fotorealisztikus renderelési rendszer; egy generatív adatmotor, amely a felhasználó által megadott, szöveges leírásokat különböző adatmodalitásokká alakítja át." Ezek közül jelenleg a fizikai motor és a szimulációs platform érhető el, ezeket a generatív keretrendszer a "közeljövőben" követi. Utóbbi nem csak a háromdimenziós környezetet, hanem annak a változásait, emberi és állati szereplőit, de még a mindezt bemutató videók kameramozgásait is képes lesz vezérelni.

Az Ars Technica cikke kiemeli: a nyílt forráskódú platform minden, a Pythonhoz értő kutatónak elérhető, még csak külön célszámítógépekre sincs szükség a használatához.

(Borítókép: Tang Yanjun/China News Service/VCG via Getty Images)

A világ legfejlettebb robotja nem félelmet kelt az emberben, inkább szánalmat A barcelonai Mobil Világkiállításon személyesen is találkoztunk az Engineered Arts Ameca névre keresztelt robotjával, ami élőben is annyira emberi, mint a virálissá vált videókon.


Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
A modern csillagvizsgálók ma már igazi élményközpontokként működnek, ahol a tudomány és a szórakozás tökéletes harmóniában találkozik, így nem csak a csillagászat iránt mélyebben érdeklődőknek nyújtanak izgalmas kikapcsolódást, de a családi programoknak is ideális célpontjai lehetnek.
Zsebpénz helyett karrier - Minden, amit a diákmunkáról tudni érdemes
Zsebpénz helyett karrier - Minden, amit a diákmunkáról tudni érdemes
Cikkünkben bemutatjuk a magyarországi diákmunka-piac helyzetét, a vonatkozó szabályozásokat, az adózási tudnivalókat, valamint a diákmunka előnyeit és a munkahelyválasztás szempontjait.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.