Az Ars Technicán olvasható hír szerint a csütörtökön bemutatott projekt egészen pontosan négyszázharmincezerszer gyorsabban hozhat eredményeket, mintha a hagyományos, fizikai valóságban gyakoroltatnánk a robotokat. Ráadásul a szimulált fizikai környezeteket szabadszavasan, a generatív mesterséges intelligenciáknál megszokott parancsokkal, promptokkal is el lehet majd készíteni, ami szintén gyorsítani fogja a szakemberek munkáját.
"Mint amikor Neo egy szempillantás alatt tanult meg küzdősportokat a Mátrixban"
- fogalmazott az egyik szerző. A nyílt forráskódú, azaz szabadon használható és továbbfejleszthető rendszert bemutató oldal szerint a Genesis "egy univerzális fizikai motor, amelyet az alapoktól kezdve újraépítettek, és képes széles körű anyagok és fizikai jelenségek szimulálására; egy könnyű, szupergyors, Python-alapú és felhasználóbarát robotikai szimulációs platform; egy erőteljes és gyors fotorealisztikus renderelési rendszer; egy generatív adatmotor, amely a felhasználó által megadott, szöveges leírásokat különböző adatmodalitásokká alakítja át." Ezek közül jelenleg a fizikai motor és a szimulációs platform érhető el, ezeket a generatív keretrendszer a "közeljövőben" követi. Utóbbi nem csak a háromdimenziós környezetet, hanem annak a változásait, emberi és állati szereplőit, de még a mindezt bemutató videók kameramozgásait is képes lesz vezérelni.
Az Ars Technica cikke kiemeli: a nyílt forráskódú platform minden, a Pythonhoz értő kutatónak elérhető, még csak külön célszámítógépekre sincs szükség a használatához.
(Borítókép: Tang Yanjun/China News Service/VCG via Getty Images)