Hogyan lesz Magyarországon tízmillióval több fa?

2023 / 12 / 08 / Pőcze Balázs
Hogyan lesz Magyarországon tízmillióval több fa?
A Rakéta szerzői rendszeres vendégei a radiocafé 98.0 Kávézó a világ végén című műsorának. A legutóbbi adás középpontjában a 10 millió Fa nevű szervezet állt, de a tudományba vetett hit és a tudományos újságírás problémáiról is beszélgetett a műsorvezető, McMenemy Márk, kollegánkkal, Pőcze Balázzsal.

Százötvenegy év után megszűnik a Popular Science, azaz "népszerű tudomány" című amerikai magazin. Charles Darwinról még életében írtak a lapban, ahogyan Louis Pasteurről vagy Thomas Edisonról is. Később harminc nyelven, negyvenöt országban terjesztették a PopSci-t, ám a nyomtatott kiadványok javának a sorsát így sem tudta elkerülni. Közben az amerikai National Geographic júniusban küldte el a magazin szerkesztőségének megmaradt tagjait, a Gizmodo és a CNBC pedig megszüntette a klímaváltozásról író munkatársak pozícióit. Márk és Balázs azon lamentáltak, hogy vajon mindez azzal függ-e össze, hogy kevésbé bízunk a tudományban, vagy azzal, hogy másként fogyasztjuk a híreket, cikkeket, mint korábban.

A Kávézó a világ végén második felének a vendége Bojár Iván András építészetkritikus, újságíró volt, aki 2019-ben egy kétségbeesett Facebook poszttal hívta életre a 10 millió Fa mozgalmat. A szervezet néhány hónap alatt meghatározó, több ezer taggal bíró, országos civil szervezetté nőtte ki magát, melynek a célja benne van a nevében: "Szakszerűen elültetünk 10 millió fát Magyarországon és azon is túl. Célunk továbbá elérni és a folyamatba bevonni legalább 10 millió embert", áll a weboldalukon. Márk az alapítóval a szervezet sikerének titkáról, a környezetvédelem hazai és nemzetközi helyzetéről, korunk társadalmi válságáról és a fák szerepéről beszélgetett.

(Borítókép: Steven Kamenar/Unsplash)


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Radioaktív szivárgás Európa legnagyobb reaktorában!
Radioaktív szivárgás Európa legnagyobb reaktorában!
Az incidens a finnországi Olkiluoto 3 atomerőműben történt, Európa legnagyobb és a legerősebb reaktora.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.