Kedvező árú, mégis nagytudású telefonokkal sorozza meg a magyar piacot a Honor

2024 / 06 / 12 / Bobák Áron
Kedvező árú, mégis nagytudású telefonokkal sorozza meg a magyar piacot a Honor
A Honor június 12-én, Párizsban tartotta a meg a Honor 200-széria európai premierjét, amellyel a felső-középkategóriában állít komoly kihívókat a konkurenciának.

A Honor 200 és 200 Pro már az ütemezésében is kitűnik a többi kínai telefon közül, hiszen az elmúlt évek trendjéhez képest rendkívül gyorsan érkeznek meg a kontinensre: a modellszériát Kínában is alig két héttel ezelőtt mutatták be, július 1-én pedig már Európában - így Magyarországon is - felkerülnek a boltok polcaira.

A két telefon közül a Honor 200 Pro kvázi csúcsmodellnek is tekinthető, hiszen a mai csúcskategóriás telefonokhoz képest valamivel gyengébb processzort leszámítva alig van olyan tulajdonsága, ami alapján ne férne be ebbe a kategóriába. "A kiváló kijelző, versenyképes teljesítmény, elfogadható üzemidő és a kategóriájában jónak számító fotós képességek mellett a Honor nem spórolta ki a telefonból a kevésbé alapvető funkciókat sem, így nagyjából minden megvan benne ahhoz, hogy a felhasználóknak ne kelljen vállalhatatlan kompromisszumokat kötniük: a vezeték nélküli töltés, a Wi-Fi 6, a telefotó kamera, a kiváló biometrikus azonosítás mind a helyén van, emellett kifejezetten vonzó lehet a nagy tárhely és a méretes kijelző, amit ráadásul egy kecses, könnyen kezelhető házba préseltek bele" - írtuk a telefonról szóló tesztünkben.

Csúcstelefonok gyilkosa lett a Honor 200 Pro A Honor visszatér ahhoz, amihez a legjobban ért: a Magyarországon július 1-től kapható Honor 200 Pro árát hajszálpontosan úgy lőtték be a mai csúcstelefonok alá, hogy az már bárki számára vonzó ajánlat legyen, miközben az okos kompromisszumoknak köszönhetően semmi olyasmiről nem kell lemondanunk, ami egy átlagos felhasználónak hiányozna.

A sima Honor 200 valamivel mérsékeltebb áron, ennek megfelelően némileg szolidabb funkcionalitással kerül majd boltokba, ami elsősorban a telefon teljesítményében és kamerájában érhető tetten, emellett néhány extra funkcióról is le kell mondanunk. A Honor 200 Próval ellentétben ebben a telefonban a Snapdragon 8s Gen 3 helyett egy szerényebb képességű Snapdragon 7 Gen 3 processzort találunk, ugyanakkor RAM-ból ennél a modellnél is ugyanúgy 12 GB-ból gazdálkodhatunk, mint a Honor 200 Prónál (legalábbis az 512 GB tárhellyel ellátott, drágább verzió esetében).

A hátlapi kamerarendszer a Honor 200 Próhoz hasonlóan ugyanúgy egy 50 megapixeles, optikai képstabilizátorral is ellátott főkamerából, egy szintén 50 megapixeles, 2,5x-ös optikai zoomra képes (és szintén optikai képstabilizátorral is rendelkező) telefotó kamerából valamint egy 12 megapixeles nagy látószögű/makró lencséből áll. Az egyetlen lényeges különbség, hogy amíg a Honor 200 Pro megörökölte a februárban bemutatott Magic 6 Pro H9000 kameraszenzorát, addig a sima Honor 200-ban egy Sony IMX906 képérzékelő van.

A Honor a bemutatón elhangzottak alapján nagyon komoly hangsúlyt fektetett a portréfotós funkciókra, amit a világhírű párizsi fotóstúdió, a Studio Harcourt segítségével csiszoltak tökélyre. "A közös ötletelési folyamatok során több mint 20 Studio Harcourt és HONOR képalkotási szakértő 400 napon át tartó, széles körű elemzést végzett. A csapat több mint 1000 különböző megvilágítású szituációt vizsgált és több millió adatkészletet elemzett, biztosítva, hogy a Studio Harcourt klasszikus lelke okostelefonokon is megmaradjon" - írja a Honor Magyarország közleménye, ennek eredményeként pedig a cég állítása szerint a telefonnal "stúdióminőségű" portréfotókat készíthetünk.

A telefon kijelzője egy hajszálnyival kisebb (6,7 colos), mint a Honor 200 Próé, ennek megfelelően a felbontása is valamivel alacsonyabb (2664x1200 pixel), ám a gyári adatok alapján minden más tekintetben ugyanazt a technológiát kapjuk: az OLED kijelző 120Hz-es képfrissítésre képes, a maximális fényereje pedig a gyári adatok szerint eléri a 4000 nitet. Ez utóbbi nyilvánvalóan legfeljebb speciális helyzetekre igaz, de a Honor 200 Próéhoz nagyon hasonló specifikációt látva abban joggal reménykedhetünk, hogy a képminősége és a fényereje nem marad el a drágább modellétől.

A hasonlóságok itt nem érnek véget, hiszen a Honor 200 dizájnja csak nüanszokban tér el a drágábbik modellétől, vagyis megjelenésében ez is a csúcskategóriás telefonokat idézi: a szélein enyhén ívelt kijelző egy elegánsan karcsú házba illeszkedik, amit a Honor 200 Próval szerzett tapasztalataink alapján egy kézzel is nagyon kényelmesen lehet kezelni.

Ahogy a Pro modellben, úgy a sima Honor 200-ban is kapunk Wi-Fi 6 adatkapcsolatot,
100 wattos gyorstöltést és az akkumulátor is ugyanúgy 5200 milliamperórás. A különbségek között említhető, hogy ebben a modellben nincs vezeték nélküli töltés, por- és vízvédelem és az 50 megapixeles előlapi kamera mellett itt nem találunk egy különálló mélységérzékelő kamerát.

A Honor magyarországi képviseletének tájékoztatása szerint a Honor 200 és Honor 200 Pro a mai naptól rendelhető elő, a következő konstrukciókban:

  • Honor 200 Pro 12/512 GB: 299 990 Ft
  • Honor 200 12/512 GB: 259 990 Ft
  • Honor 200 8/256 GB: 239 990 Ft

Az előrendelési időszakban mindegyik telefonhoz ajándék töltő és egy Honor Pad 8 táblagép is jár - utóbbit azok is megkapják, akik augusztus 31-ig vásárolják meg valamelyik telefont. A készülék Magyarországon július 1-én kerül boltokba, a hazai szolgáltatók közül a Honor 200 Pro a Vodafone-nál és a Yettelnél, az 512 GB-os Honor 200 a Telekomnál, míg a 256 GB-os Honor 200 mindhárom szolgáltatónál elérhető lesz.

(Fotó: Bobák Áron/Rakéta.hu)

Csúcstelefonok gyilkosa lett a Honor 200 Pro A Honor visszatér ahhoz, amihez a legjobban ért: a Magyarországon július 1-től kapható Honor 200 Pro árát hajszálpontosan úgy lőtték be a mai csúcstelefonok alá, hogy az már bárki számára vonzó ajánlat legyen, miközben az okos kompromisszumoknak köszönhetően semmi olyasmiről nem kell lemondanunk, ami egy átlagos felhasználónak hiányozna.


Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
A legtöbb ember valószínűleg nem is tud róla, de a sávszélességnek, amiért komoly pénzeket fizetnek az internetszolgáltatójuknak, csupán egy részét használják ki. Most mutatunk egy olyan megoldást, amivel ez a probléma egyszer s mindenkorra megoldható.
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Szülő–gyermek kapcsolatra alapuló közös programokkal – például golf- és vitorlásversenyekkel – igyekszik előmozdítani a generációváltás kérdését a Raiffeisen Bank. Az intézmény az egyre szélesebb körű banki és befektetési megoldások mellett olyan eseményeket is szervez, amelyeken a fiatalabbak és az idősebbek egyaránt jól érzik magukat, érdeklődésük összeér. A jelenünkben „turbósodó” generációváltás tematikájáról kérdeztük Bálint Attilát, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának a vezetőjét.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.