Hordozható házimozi rendszert dobott piacra a Sony

2023 / 07 / 07 / Pőcze Balázs
Hordozható házimozi rendszert dobott piacra a Sony
A HT-AX7 azoknak lehet hasznos, akiknek nincs tévéjük, vagy sokat utaznak, és a tabletjükün néznek filmeket, de egyelőre inkább tűnik izgalmas kísérletnek, mint kiforrott terméknek.

Táblagépen mozizni egyfelől rendkívül kényelmes, másrészt kifejezetten kényelmetlen: utazás előtt néhány gombnyomással letölteni a streaming appjainkban pár filmet, majd adatkapcsolat nélkül a repülőgépen vagy a strandon megnézni, amihez kedvünk van, kiváló élmény. Ugyanakkor, ha nem egyedül, fülhallgatóban ülünk le a film elé, akkor az apró gépek korlátai hamar jelentkeznek: hiába kiválóak az iPad Airek vagy Prók hangszórói, egy kanapét még csak-csak betöltenek, de egy szobát, esetleg egy teraszt már sokkal nehezebben.

A Sony most úgy gondolja, hogy talált egy megoldást az egész teret betöltő, mégis hordozható hangzásra: ez volna a HT-AX7

A három hangsugárzóból álló szett felépítése mesésen egyszerű: az első hangszóró, ami nagyjából egy keskenyebb cipősdoboz méretét kapta, tudja tölteni a két darab, korong alakú hátsó hangszórót. Ha térhangzásra vágyunk, csak lekapjuk azokat a nagytestvérükről, és indulhat a filmnézés vagy a zenehallgatás. Nem csak ez a megoldás, hanem az egész termék rendkívül elegáns: a HT-AX7 formatervére a Sonos-nál, az IKEA-nál, de talán még az Apple-nél is büszkék lennének. A gyártó termékoldala szerint ráadásul harminc órányi működést tud produkálni a rendszer egyetlen töltéssel.

Persze kompromisszum is akad, egy kisebb és két nagyobb biztosan: a rendszer Bluetooth-on kapja a jelet a számítógéptől vagy tablettől, ami csak sztereóban működik, ezt a Sony a 360 Spatial Sound Mapping nevű technológiával próbálja ellensúlyozni, hogy a szatellit hangszórók így megtalálhassák a szerepüket. A nagyobb probléma, az ötszáz brit fontos, azaz bőven kétszázezer forint fölötti ár mellett, hogy nem tudni, vajon kiknek jó igazán ez a termék. Azoknak, akiknek van tévéjük, biztosan nem, hiszen ennyi pénzből jobb, persze nem hordozható térhangzást tudnak kiépíteni. Azoknak, akik állandóan úton vannak, szintén szerencsésebb választás lehet egy jó fülhallgató, hiszen hiába dobja be a promóciós videóban elegánsan a hölgy a HT-AX7-et a táskájába, valójában még egy hatalmas női táska sem tudja igazán elnyelni azt. Azok viszont, akik nem vettek otthonra tévét, hogy hol a teraszon, hol a nappaliban, hol pedig az ágyban mozizhassanak, jól járhatnak a rendszerrel, ha egyszer elérhető lesz Magyarországon.

(Fotó: Sony)


Autót vennél mostanában? Nézz bele a PLAYER AUTÓTESZT ROVATÁBA!
Minden friss és izgalmas autót kipróbálunk, amit csak tudunk, legyen az dízel vagy elektromos, olcsó vagy luxus, kétszemélyes vagy kisbusz!
Ismerd meg a ROADSTER magazint!
AUTÓK - DESIGN - GASZTRO - KULT - UTAZÁS - TECH // Ha szereted a minőséget az életed minden területén, páratlan élmény lesz!
Mesterséges intelligencia alapú, képzeletbeli embereket kreál a Meta, amelyekkel beszélgethetünk
Mesterséges intelligencia alapú, képzeletbeli embereket kreál a Meta, amelyekkel beszélgethetünk
A Meta a Quest 3 megjelenésével egyre inkább elmossa a határokat a valódi és virtuális világ között, de a mesterséges intelligencia rendszereket több módon is felhasználja.
Az iPhone megalkotója a ChatGPT atyjával dolgozik együtt az okostelefonok utódján
Az iPhone megalkotója a ChatGPT atyjával dolgozik együtt az okostelefonok utódján
Jony Ive és az OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman a hírek szerint olyan projekten dolgoznak, ami nyugdíjba küldhetné az okostelefonokat, a tervükre pedig már egymilliárd dolláros támogatást is sikerült szerezniük a japán SoftBanktől.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.