Hurrikánok erejéből termel áramot a brutális szélturbina 2024 / 07 / 18 / Felkai Ádám

A kínai OceanX nevű szélturbina nemcsak képes ellenállni a hurrikánoknak és tájfunoknak, hanem ezeket a viharokat áramtermelésre is felhasználja. A Mingyang Smart Energy által gyártott turbina a világ legnagyobb úszó szélturbina platformja, amely Kanton városában áll majd. Két rotorral rendelkezik, amelyek egy V-alakú tartószerkezethez vannak rögzítve, és évente 54 millió kWh energiát képes termelni, ami nagyjából 30 000 otthon energiaigényét fedezi. Ez a hatalmas szerkezet egy “ultra nagy teljesítményű beton” úszó platformra épült, amelyet már eleve a tengeri szélerő kihasználására terveztek. A turbina lapátjai lenyűgöző, 182 méteres átmérővel rendelkeznek. A Mingyang szerint a turbina akár 72 m/s szélsebességnek is ellenáll, és képes a viharok erejét kihasználva áramot termelni. A régebbi szélturbinák túlzott szélsebesség esetén ugyanis leállnak, azonban ha az OceanX bizonyítja, hogy képes a viharokkal is megbirkózni, az fontos fejlesztést jelentene a szélenergia területén. Kína mellett egyébként más országok is fejlesztenek ehhez hasonló, speciális szélturbinákat – például a hollandiai GE Haliade-X offshore turbina állítólag képes ellenállni a tájfunoknak is. Az ilyen innovációk elengedhetetlenek lesznek a jövőben, ahogy a bolygó melegszik és a hurrikánok, tájfunok egyre erősebbé és pusztítóbbá válnak – így azonban legalább ezeket az elképesztő és elszabadult erőket energiatermelésre használhatjuk. Forrás: The Byte
A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
Európa legnagyobb jövőfesztiválja, a Brain Bar idén is megnyitja kapuit. A rendezvény a 21. század első negyedének elteltével arra a kérdésre keresi a választ: hogy fest majd az emberiség következő 25 éve. A diákok és pedagógusok számára ingyenes eseménynek szeptember 18-19-én a Magyar Zene Háza ad otthont.
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl –  7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl – 7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.