Page a Google anyacégének, az Alphabetnek a vezérigazgatói posztjáról mondott le, hogy a helyét átadja a Google-t már több mint négy éve vezető Sundar Pichainak. Az Alphabetet azzal a céllal hívták életre 2015-ben, hogy ernyőszervezetként fogja össze magát a Google-t és annak az összes nagyszabású, úgynevezett „moonshoot” projektjeit. Ez utóbbiba olyan technológiák kutatása tartozik, mint az önvezető autók, a mesterséges intelligencia vagy az öregedés megállítása. Brin az Alphabet elnökeként már régebben kivonta magát a mindennapi teendőkből, olyannyira, hogy az irodája egy időre átköltözött az előbb említett „moonshoot” projekteket kutató központba.
A két alapító december 3-án közzétett levele szerint az Alphabetnek és a Google-nek jelenleg nincs szüksége két vezérigazgatóra és egy elnökre, ehelyett mostantól Sundar Pichai, a Google eddigi vezérigazgatója egy személyben lesz felelős a teljes cégóriás irányításáért. Pichai egyébként az Alphabet részvényeinek 0,1 százalékát is birtokolja.
Brin és Page nem távolodnak el teljesen a cégtől, hanem az igazgatói tanács tagjaként és részvényesként beleszólásuk lesz annak életébe. Ezeken felül - Page és Brin elmondása szerint - folyamatos lesz köztük és Pichai közt a kapcsolat, különösen az olyan témák kapcsán, amely egyben a „szenvedélyük”.
Bár a két alapító csak a vállalat 11,4%-át birtokolja, a csak az alapítókat megillető, tízszeres szavazatot biztosító "class-B" elnevezésű részvényeken keresztül szavazattöbbségük van a cégben, tehát a végső kontroll a vállalat jövője felett továbbra is az ő kezükben marad. A Bloomberg indexe szerint Page a 62,7 milliárd dollárral a hetedik, Brin pedig 60,9 milliárd dollárral a tizedik leggazdagabb ember világon.
(Forrás: The Guradian, kép: Pixabay, Getty)