Így hangzik közelről egy rakétakilövés 2023 / 08 / 10 / Bodnár Barna

Az Európai Űrügynökség (ESA) látványos, 360 fokos videóján az Ariane-5 hordozórakéta utolsó, júliusi kilövése látható és hallható, amelyet a Francia Guyana-i indítóállástól mindössze 50 méterre lévő acélkábelre rögzített kamera vett fel. Annak ellenére, hogy ilyen közel volt a kilövőálláshoz, a kamera csak a nedvességtől és az esőtől volt védve. Az eszköz számára egy napelem biztosított plusz energiát, hogy képes legyen az egész indítási műveletet rögzíteni, mivel ez jellemzően hosszú ideig tart, a visszaszámlálás és a felbocsátás között pedig senki sem mehet a kilövőállás közelébe. Ez volt az európai Ariane-5 rakéta utolsó repülése, amivel két hasznos terhet - a német űrkutatási hivatal, a DLR Heinrich Hertz kísérleti távközlési műholdját és a francia Syracuse 4b távközlési műholdat - állított geostacionárius pályára. A rakéta össztömege felszálláskor mintegy 7700 kilogramm volt, amelyből a két műhold 7000 kilogrammot tett ki.
Repüljünk át milliónyi galaxison néhány másodperc alatt
Repüljünk át milliónyi galaxison néhány másodperc alatt
A gyors intergalaktikus utazás a DESI (Dark Energy Spectroscopic Instrument) adatai alapján készült.
A Starship első rakománya egy banán volt, amit a hatodik repülési tesztre vitt magával
A Starship első rakománya egy banán volt, amit a hatodik repülési tesztre vitt magával
A SpaceX űrhajójának hatodik tesztje nem a várakozások szerint alakult, a Mechazillát ez alkalommal nem tudták használni a visszatérő űreszköz landolása során.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.