Így kezdődött az Európai Űrügynökség legújabb rakétájának első útja az űrbe 2022 / 08 / 01 / Bobák Zsófia

Az Európai Űrügynökség Vega rakétája 2012 óra áll szolgálatban, de július 13-án már az utódjául készült Vega-C is elindult első útjára az űrbe és sikeresen pályára állította műholdas szállítmányait. A rakéta 5 méterrel nagyobb a Vegánál (34,8 méter hosszú) és a négyből három fokozata új fejlesztésű, ezáltal hatékonyabb és jóval nagyobb teherbírású elődjénél. Különleges jellemzője, hogy egyszerre két főszállítmányt és sok kisebb műholdat is tud szállítani, bár a bemutatkozó útján csak egy nagyobb eszközt vitt magával a műholdak mellett: a Lares-2 szondát, ami a Föld téridő-torzító hatásával kapcsolatos méréseket végzi 6000 kilométeres magasságban keringve. Az ESA videójában a rakéta felkészülését time-lapse felvételeken kísérhetjük végig. (Fotó: ESA–J. Huart)
“Nincs semmi értelme” – a csillagászokat megdöbbentette a “lehetetlen” csillagpár
“Nincs semmi értelme” – a csillagászokat megdöbbentette a “lehetetlen” csillagpár
A csillagpárok általában egymás ikertestvérei – a most felfedezett páros egyik tagja azonban nem csak fiatalabb, mint a másik, de mágneses is. A szokatlan duó viszont megoldott egy csillagászati rejtélyt.
A NASA készül rá, hogy a Holdra lépő emberek tevékenységét élőben közvetítse
A NASA készül rá, hogy a Holdra lépő emberek tevékenységét élőben közvetítse
Az előkészületek kezdeti fázisában egy lézerkommunikációs megoldást teszteltek, és a segítségével először küldtek 4K videót légi járműről a Nemzetközi Űrállomásra, majd vissza.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.