Így néz ki a Föld egy éve az űrből 2023 / 06 / 24 / Bodnár Barna

A Meteosat európai meteorológiai műhold felvételeinek sorozatán a Föld tengelyferdesége és bolygónk Nap körüli keringésének közös hatását láthatjuk. A Meteosat geostacionárius pályáról, 36 ezer kilométeres magasságból, egy éven át, mindennap reggel 6 órakor készített fotóiból készült videót Simon Proud, az Egyesült Királyság Nemzeti Földmegfigyelési Központjának tudósa tette közzé június 21-én, vagyis épp a nyári napforduló napján, amikor a Föld forgástengelye legnagyobb szögben hajlik el a napsugaraktól. Ekkor, vagyis egészen pontosan június 21. 10 óra 57 perckor volt bolygónk északi féltekéjén az év leghosszabb napja. A Föld most már az őszi napéjegyenlőség felé tart, amely az a szeptemberi időpont, amikor mindkét féltekét egyenlő mennyiségű napfény éri. Az európai Meteosat műholdak több mint 40 éve segítik a szakértőket az időjárás-előrejelzésekben. Az első Meteosat 1977-ben indult, és az Európai Űrügynökség első Föld-megfigyelő küldetéseként vonult be a történelembe. A műholdak geostacionárius pályáról folyamatos képfolyamot biztosítanak bolygónkról, figyelemmel kísérve az időjárást Európa, Afrika, valamint az Atlanti- és Indiai-óceán egyes részein.
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Testközelből élhetjük át az első sikeres kereskedelmi holdra szállást
Testközelből élhetjük át az első sikeres kereskedelmi holdra szállást
A Firefly Aerospace az első magáncég, aminek sikerült saját leszállóegységgel landolni a Holdon.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.