Ilyen hangja van egy fekete lyuknak 2022 / 08 / 24 / Bobák Áron

Bár a közkeletű elképzelés szerint a világűrben nem terjed a hang, ez csak részben igaz: bár a vákuumban a hanghullámok valóban nem tudnak utazni, ellenben egy galaxishalmazban például elegendő gáz található ahhoz, hogy még fényévekről is azonosítsuk a hanghullámokat, amelyekből aztán rekonstruálható maga a hang is - írja a NASA magyarázatként arról a frissen közzétett videóról, amelyben egy fekete lyuk hangját hallgathatjuk meg. A Földtől mintegy 250 millió fényévnyi távolságra található Perseus csillagképből érkező hang nem nevezhető éppen kellemesnek, a saját fülünkkel pedig még akkor sem tudnánk meghallgatni, ha minden feltétel adott lenne ehhez: az eredeti hang annyira mély, hogy az az emberi fül számára nem hallható, így a NASA 58 oktávval megemelte a hangmagasságot. (Borítókép: NASA/CXC/SAO/E. Bulbul/Wikimedia Commons)
“Nincs semmi értelme” – a csillagászokat megdöbbentette a “lehetetlen” csillagpár
“Nincs semmi értelme” – a csillagászokat megdöbbentette a “lehetetlen” csillagpár
A csillagpárok általában egymás ikertestvérei – a most felfedezett páros egyik tagja azonban nem csak fiatalabb, mint a másik, de mágneses is. A szokatlan duó viszont megoldott egy csillagászati rejtélyt.
A NASA készül rá, hogy a Holdra lépő emberek tevékenységét élőben közvetítse
A NASA készül rá, hogy a Holdra lépő emberek tevékenységét élőben közvetítse
Az előkészületek kezdeti fázisában egy lézerkommunikációs megoldást teszteltek, és a segítségével először küldtek 4K videót légi járműről a Nemzetközi Űrállomásra, majd vissza.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.