Ilyen keresztülrepülni a hurrikánon, amely miatt meghiúsult a holdrakéta kilövése 2022 / 10 / 02 / Felkai Ádám

Az USA Nemzeti Óceán- és Légkörkutatási Hivatalának (NOAA) repülőgép-mérnöke és „hurrikánvadásza”, Nick Underwood a gépével átrepül azon az Ian elnevezésű hurrikánon, ami miatt az Artemis 1 küldetést is el kellett halasztani, és az SLS-t vissza kellett tolni a hangárba. A mérnök később a CNN-nek is nyilatkozott: eszerint hurrikánvadász nem kezdő, 76 hasonló átrepülés áll mögötte, de elmondása szerint mind közül ez volt a legrosszabb. Mint a felvételen látható, az ágyak a földre zuhantak, és általában is elég „rázós” menetről beszélhetünk. A küldetést a Kermit nevű repülőgép, egy Lockheed WP–3D Orion segítségével hajtották végre – ez a jármű a NOAA gépe és segít összegyűjteni a trópusi ciklonok kutatásában és előrejelzésében használt adatokat. Nick Underwood szerint a legrosszabb az oldalirányú turbulencia volt, kiderült az is, hogy olyan élénk volt a villámlás, hogy szinte nappali körülmények között lehetett fényképeket készíteni (ezeket például itt lehet megtekinteni). Ha valaki kíváncsi lenne, miként fest mindez kintről, a NOAA drónt is küldött a hurrikánba – a felvételt itt lehet megnézni. Kép: az Ian hurrikán szeme, forrás: Twitter/ Tropical Nick Underwood
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Ez az első eset, hogy szabadon élő cápákban sikerült kimutatni a kokain maradványanyagait – súlyosbítja a helyzetet, hogy az összes vizsgált állatban megtalálták a kábítószer nyomait.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.