Ilyen színrobbanás kíséretében múlik ki egy kaméleon – videó 2024 / 01 / 24 / Felkai Ádám

A „Big Little Journeys” című természetfilm-sorozatban a kutatók egy nőstény Labord kaméleon (Furcifer labordi) utolsó pillanatait örökítették meg Madagaszkáron time-lapse fotózással. Ez a faj egyébként a négylábú gerincesek közt az egyik legrövidebb élettartammal rendelkezik: mindössze négy-öt hónapig él a kikelés után – vagyis több időt tölt a tojásban, mint azon kívül. A dokumentumfilmben látható nőstény röviddel a tojásrakás után elpusztul, ami a faj túlélési stratégiájának a része – a felnőttek nem élik túl a száraz évszakot, és az összes energiájukat a szaporodásra fordítják. A szaporodást követő programozott halál más fajoknál is megfigyelhető, például a polipoknál és a lepkéknél is. A kaméleon halála során látható színváltozások az idegi jelek folyamatos továbbításának köszönhetőek, amelyek hatással vannak a nanokristályokat tartalmazó bőrsejtekre. (Forrás: LiveScience)
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Donald Trump alelnök-jelöltje, J. D. Vance, és a legvalószínűbb demokrata elnökjelölt, Kamala Harris sem lenne könnyű ellenfél a Szilícium-völgy nagyvállalatainak.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.