Ilyen veszteségekkel járna egy orosz–amerikai atomháború 2022 / 03 / 29 / Felkai Ádám

A videót a Princeton Egyetem Science and Global Security (SGS) kara készítette el, és az apropó mi más is lehetne, mint hogy növekszik egy nukleáris konfliktus kialakulásának a veszélye. Habár ez utóbbi fordulat a szélesebb közvélemény számára csak az utóbbi hónapban vált világossá, valójában – mint a kar honlapján olvasható – a kockázat már leglább két éve emelkedőben van, hiszen mind az USA, mind Oroszország elkezdett hátat fordítani a korábbi, lefegyverzésről és fegyverkontrollról szóló szerződéseknek, új nukleáris eszközök fejlesztésébe fogtak, ráadásul a körülményeket is úgy alakították, hogy ilyen eszközök bevetésére sor kerülhet. Az SGS a szimulációval tehát ennek a veszélyére szeretné a figyelmet felhívni. A szimulációhoz felhasználták a nukleáris fegyverekkel kapcsolatos elérhető adatokat, és ez nem csak az eszközök mennyiségét és összetélét jelenti, hanem azt a valószínű sorrendet is, amelyben ezek a fegyverek bizonyos célpontok ellen bevetésre kerülnének. A halálozás és a veszteségek száma a konfliktus minden fázisában a NUKEMAP adatainak a felhasználásával került kiszámításra, és a halálozások esetén ez az azonnali halált jelenti, tehát nem veszi számításba a sugárfertőzés és egyéb további események során bekövetkező későbbi elhalálozásokat. Egyébként már ez a szám is elképesztő: a konfliktus első néhány órájában 90 millió halottra és sérültre lehet számítani – ami nagyjából a második világháború teljes időszakának halálozási számának felel meg (a becslések ugyan eléggé eltérőek lehetnek, de a második világháború halálos áldozatainak számát 50-80 millió közé teszik). (Kép: Pixabay/TheDigitalArtist)
Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Olyan ősi ez az ökoszisztéma, hogy még a dinoszauruszok előtti időből származik.
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Egész váratlan dolog nyír majd ki minket (ha addig minden mást megúszunk): egy új szuperkontinens, a Pangea Ultima. Időpontra is van ötlet.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.