Ilyen veszteségekkel járna egy orosz–amerikai atomháború 2022 / 03 / 29 / Felkai Ádám

A videót a Princeton Egyetem Science and Global Security (SGS) kara készítette el, és az apropó mi más is lehetne, mint hogy növekszik egy nukleáris konfliktus kialakulásának a veszélye. Habár ez utóbbi fordulat a szélesebb közvélemény számára csak az utóbbi hónapban vált világossá, valójában – mint a kar honlapján olvasható – a kockázat már leglább két éve emelkedőben van, hiszen mind az USA, mind Oroszország elkezdett hátat fordítani a korábbi, lefegyverzésről és fegyverkontrollról szóló szerződéseknek, új nukleáris eszközök fejlesztésébe fogtak, ráadásul a körülményeket is úgy alakították, hogy ilyen eszközök bevetésére sor kerülhet. Az SGS a szimulációval tehát ennek a veszélyére szeretné a figyelmet felhívni. A szimulációhoz felhasználták a nukleáris fegyverekkel kapcsolatos elérhető adatokat, és ez nem csak az eszközök mennyiségét és összetélét jelenti, hanem azt a valószínű sorrendet is, amelyben ezek a fegyverek bizonyos célpontok ellen bevetésre kerülnének. A halálozás és a veszteségek száma a konfliktus minden fázisában a NUKEMAP adatainak a felhasználásával került kiszámításra, és a halálozások esetén ez az azonnali halált jelenti, tehát nem veszi számításba a sugárfertőzés és egyéb további események során bekövetkező későbbi elhalálozásokat. Egyébként már ez a szám is elképesztő: a konfliktus első néhány órájában 90 millió halottra és sérültre lehet számítani – ami nagyjából a második világháború teljes időszakának halálozási számának felel meg (a becslések ugyan eléggé eltérőek lehetnek, de a második világháború halálos áldozatainak számát 50-80 millió közé teszik). (Kép: Pixabay/TheDigitalArtist)
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Ez az első eset, hogy szabadon élő cápákban sikerült kimutatni a kokain maradványanyagait – súlyosbítja a helyzetet, hogy az összes vizsgált állatban megtalálták a kábítószer nyomait.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.