Ahogyan az iPhone 11, úgy a 12 is két lencsével érkezik: az alap, amelyet az egyszerűségért rajongó Apple széles látószögűnek hív, egy 28mm-esnek megfelelő optika. Ebben a tavalyi 1.8-as fényerőt 1.6-ra javították, így 27%-kal több fény érkezik a szenzorra, vagyis valamivel fényesebbek lesznek a fotóink, illetve rövidebb idő alatt készülhetnek el. Hogy ez a 27% valójában mit is jelent, azon kívül, hogy 25-nél kicsit több, 30-nál meg kevesebb, majd kiderül.
Emellett a lencse mellett kapott helyet a készülék hátán egy 13mm-es, ultraszéles látószögű optika. Ez látszólag pontosan ugyanaz, ami az iPhone 11-ekben és 11 Prókban dolgozott - de manapság, amikor a fotózás felét a chipek csinálják, ez nem jelenti azt, hogy pontosan ugyanolyan képeket is lő a két gép.
A 12 Pro ezek mellett rendelkezik egy 52mm-es telefotó lencsével is, valamint egy LIDAR szenzorral, amivel elvileg gyorsabban és pontosabban találja meg az élességet a gép. A készülékekkel töltött első fél nap alapján ítéletet mondani nem tudunk arról, hogy mennyit lépett előre az iPhone 12 az elődjéhez képest, de az biztosnak tűnik, hogy vannak változások. És az is, hogy nagyon oda kell figyelni, hogy észrevegyük azokat.
A szobor textúrája mintha jobban látszana az iPhone 12 normál lencséjén keresztül. A 12 és a 12 Pro képe a rend kedvéért pontosan ugyanolyan.
Hiába ugyanaz a lencse, a 12 ultraszéles optikája mintha élesebb képet produkálna.
Abban nem vagyunk biztosak, hogy ez egy árvácska. Abban sem, hogy látszik igazi különbség a 11 és a 12 felvétele között.
Mind a két kép ultraszéles optikával készült, de az idei készülékkel lőtt lényegesen élesebb.
Budapest kevéssé ismert nevezetességei segítenek demonstrálni az új iPhone nagyobb fényerejét.
Ennyivel közelebb hozzák a fontos információkat az iPhone 12 Pro optikái.