Ismét gyilkos bálnák támadtak hajókra a spanyol partok közelében 2023 / 06 / 24 / Bodnár Barna

Újabb kardszárnyú delfinekkel kapcsolatos incidens történt a spanyol partok közelében, amikor a The Ocean Race elnevezésű világ körüli vitorlásversenyben résztvevő hajók közül kettő is közeli kapcsolatba került több gyilkos bálnával. Az Atlanti-óceán Spanyolországhoz közel eső részén mostanában egyáltalán nem ritka, hogy ezek a tengeri csúcsragadozók megtámadják az erre közlekedő kisebb hajókat, többet ezek közül már el is süllyesztettek. A napokban történt, videóra vett esetben a korábbiakhoz hasonlóan az orkák a hajó kormánylapátját bökdösték fejükkel, illetve a vitorlás törzsének is nekiütköztek, láthatóan szándékosan. Az egyik hajó kapitánya azt mondta, hogy a legénység - ismerve azt ezt megelőző támadások kimenetelét - először megrémült az állatok viselkedésétől, majd rögtön bevonta a vitorlákat, ezzel lelassítva a hajót. A gyilkos bálnák ezt követően még egy darabig lökdösték a vitorlást, majd továbbálltak. Egyelőre a kutatók is csak találgatnak az orkák agresszív viselkedésének okát illetően. Az egyik elmélet szerint ez az állatok helyi populációjának egy tanult szokása, amolyan hóbortja, de az is lehetséges, hogy a támadások kiváltó oka a kardszárnyú delfinek egy negatív, múltbéli élménye a hajókkal kapcsolatban. (Borítókép: Getty Images/Stuart Westmorland)
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Szuperforró kőzetek: a geotermikus energiatermelés Szent Grálja
Szuperforró kőzetek: a geotermikus energiatermelés Szent Grálja
A Föld felszíne alatt 10-15 kilométerrel rendkívül forró kőzetek találhatóak, amelyek elláthatják energiával az emberiséget.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.