Már-már valódi rendezőnek érezhetjük magunkat a jelenlegi legfejlettebb videógenerátornak köszönhetően

2024 / 09 / 24 / Bobák Áron
Már-már valódi rendezőnek érezhetjük magunkat a jelenlegi legfejlettebb videógenerátornak köszönhetően
A Kling AI-nak már azt is megadhatjuk, hogy a videóban szereplő dolgok és emberek pontosan hogyan és merre mozogjanak, de a kínai Kuaishou videógenerátora emellett is számtalan téren fejlődött.

Ha a tavalyi év a ChatGPT és az MI-alapú képgenerátorok előretöréséről szólt a generatív mesterséges intelligencia területén, akkor mondhatjuk, hogy az idei év eddig a videógenerátorok felvirágzásáról szól, hiszen a Runway ML 3.5-ös verziójával és a Kling AI-jal már két olyan eszköz is a felhasználók rendelkezésére áll, amellyel néhány mondatos leírások, opcionálisan az ezek mellé megadott kép alapján készíthetnek professzionális minőségű videókat. Előbbi képességeiből tegnap már adtunk egy kis ízelítőt, az elmúlt napokban pedig a Kling AI is jelentős fejlődésen ment keresztül.

A kínai fejlesztők szeptember 19-én mutatták be a program 1.5-ös verzióját, amivel az eddigi 720p helyett már Full HD felbontásban is generálhatunk videókat; emellett a képminőség is sokat javult, a végeredmény pedig sokkal pontosabban tükrözi azt, amit leírásként megadtunk a videóhoz.

Talán ennél is fontosabb funkcióval bővült az 1.0-ás alapváltozat, aminek legnagyobb újítása, hogy immár támogatja a Motion Brusht, vagyis ha képből hozunk létre videót, akkor megadhatjuk, hogy a képen szereplő dolgok és személyek hogyan és milyen irányba mozogjanak. A Motion Brush egyelőre csak a Kling AI 1.0-ás verziójánál érhető el, legfeljebb öt másodperc hosszú videóknál, azonban egy videóban akár hat különböző objektumot is kedvünk szerint mozgathatunk.

Az újdonságokra természetesen a felhasználók is azonnal rávetették magukat, az általuk létrehozott videókból pedig az Evolving.ai Instagram-csatorna gyűjtötte egy csokorba a leglátványosabbakat, amelyek az alábbi galériában tekinthetők meg.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.