Már bárki számára elérhető az egyik legfejlettebb videógenerátor, amitől garantáltan leesik az állad

2024 / 08 / 27 / Bobák Áron
Már bárki számára elérhető az egyik legfejlettebb videógenerátor, amitől garantáltan leesik az állad
A Kling AI egészen új szintet képvisel a generatív mesterséges intelligencia területén, hiszen ez az első olyan nyilvánosan elérhető videógenerátor, amivel valóban professzionális minőségű videókat alkothatunk mindössze néhány begépelt szó vagy mondat alapján.

Aki figyelemmel kíséri a generatív mesterséges intelligenciával kapcsolatos híreket, annak nem újdonság, hogy a szövegek és a képek létrehozása mellett a technológia öles léptekkel halad abba az irányba, hogy a videók készítését is egészen új alapokra helyezze, és bár az ilyen, text-to-video programok egyelőre még nem állnak azon a szinten, mint mondjuk a ChatGPT vagy a Midjourney, de az eredmények egyre biztatóbbak. Bár az OpenAI által fejlesztett Sora továbbra sem elérhető a szélesebb publikum számára, a Dream Machine-nal már egészen értelmezhető minőségű videókat hozhatunk létre és bizonyos megkötésekkel a RunwayML-lel is egészen jópofa eredmények érhetők el.

Ebbe a versenybe robbant be gyakorlatilag a semmiből június elején a kínai Kuaishou, akik a Kling AI-jal egy olyan megoldást tettek le az asztalra, amely a felhasználók által közzétett videók alapján még a Sorával is felveszi a versenyt. Bár a Klingre eddig csak kínai felhasználók regisztrálhattak, a cég a napokban mindenki számára hozzáférhetővé tette a videógenerátort a Klingai.com oldalon, így végre mi is kipróbálhattuk, hogy mit tud a gyakorlatban a program.

Az oldalra az e-mail címünk megadásával tudunk regisztrálni, ezután pedig akár ingyen is használhatjuk a Klinget, igaz, ez elég sok megkötéssel jár. Az ingyenes verzióban naponta mindössze hat darab, öt másodperc hosszúságú videót tudunk generálni, ráadásul többek között le kell mondanunk olyan funkciókról is, mint a professzionális mód, amely a leírás szerint jobb minőségű videókat eredményez. Az előfizetés jelenleg az első hónapban kedvezményesen 3,88 dollárért, vagyis átszámítva nagyjából 1700 forintért érhető el, a tapasztalataink szerint pedig ennyiért még akkor is megéri, ha csak szórakozásból kísérleteznénk a Klinggel, hiszen nem csak jóval több videót készíthetünk, de minőségileg is sokkal jobb a végeredmény. Amíg az ingyenes verzióval csak elvétve sikerült olyan videókat alkotnunk, amiket bátran közzétettünk volna, addig a professzionális módban készített videók olyan szintet képviselnek, amitől leesett az állunk - hogy mekkora a különbség, azt a lenti galériában mindenki megnézheti a saját szemével.

Ami rögtön szembeötlik, hogy a Klingben más videógenerátorokhoz képest rengeteg mindent beállíthatunk: a standard/professzionális mód mellett kiválaszthatjuk a képarányt (álló, fekvő vagy négyzetalakú), a videó hosszát, megadhatunk negatív promptokat (vagyis hogy mi ne szerepeljen a videóban), de akár a kamera mozgását is beállíthatjuk. A program emellett arra is lehetőséget ad, hogy a szöveges utasítás mellé képet is feltöltsünk, és ebből készítsünk videót, igaz, ez nekünk csak a professzionális módban működött.

A Kling jelenleg csak angolul használható, az alábbi galériában viszont a közérthetőség kedvéért magyarra fordítottuk, hogy milyen utasítást adtunk az MI-nek.

(Borítókép: Kling AI)

A Midjourneynél is jobb képeket ígér a legújabb, ingyenesen hozzáférhető képgenerátor A Flux egy modernebb laptopon is simán elfut, de számos képgeneráló oldalon is hozzáférhető.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
A robotok már Chuck Norris munkáját is elveszik
A robotok már Chuck Norris munkáját is elveszik
A robotika az elmúlt időszakban olyan ütemben fejlődik, hogy csak kapkodjuk a fejünket, de az elmúlt néhány nap még a megszokotthoz képest is gigantikus robotdömpinget hozott.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.