Most a Magyar Posta nevében próbálják kicsalni az emberek pénzét

2020 / 02 / 08 / Bobák Áron
Most a Magyar Posta nevében próbálják kicsalni az emberek pénzét
Az adathalászok ajándék iPhone 11 ígéretével próbálják az adataik átadására rábírni a hiszékenyebb internetezőket.

Az internetezés közben, véletlenszerűen felugró oldal a Magyar Posta nyereményjátékának álcázza magát, ahol az ígéret szerint mindössze négy egyszerű kérdés megválaszolása után értékes ajándékokat nyerhetünk.

A gyanús jelekből persze elég könnyű összerakni, hogy valójában egy adathalász oldallal van dolgunk: az oldal URL címe mellett a magyartalan megfogalmazások is elég árulkodóak, az egyik válasznál Szűrös Mátyásból például Mátyás Suresh lett.

Miután megválaszoltuk a kérdéseket, az oldal örömmel jelenti, hogy mindössze hatszáz forintért hozzájuthatunk egy vadiúj iPhone 11-hez. Ehhez először az e-mail címünket valamint az ahhoz tartozó jelszót kell megadunk (érvénytelen jelszóval nem enged tovább), majd a következő oldalon a bankkártya-adatainkat is elkérik. Az egész átverés összetákoltságára jellemző, hogy ez már nem magyar, hanem angol nyelven történik.

A csalók tehát egy csapásra megszerezhetik a bankkártyánk adatait valamint az e-mail címünkhöz tartozó jelszavunkat is, amivel adott esetben az egész digitális életünk felett át tudják venni az irányítást. Ha valaki úgy gondolja, hogy csalás áldozatává vált, azt javasoljuk, hogy azonnal tiltsa le a bankkártyáját és vegye fel a bankjával a kapcsolatot, emellett pedig minden oldalon változtassa meg a jelszavát és a belépéshez használt e-mail címét.

Megkerestük a Magyar Postát is, hogy tudnak-e az átverésről. A cég szóvivője, Panulin Ildikó elmondta, hogy az utóbbi hónapokban számos olyan esetet fedeztek fel, amikor csalók a vállalat nevével éltek vissza, ezeket az eseteket mindig komolyan veszik és bejelentik az illetékes hatóságnál. "Sajnos, az adathalász támadások egyre gyakoribbak és nemcsak a Magyar Postát, hanem más szolgáltatókat is érintik" - tette hozzá a szóvivő, aki azt is elmondta, hogy az embereket a honlapjukon és a közösségi oldalukon is rendszeresen tájékoztatják az ilyen esetekről. "Meggyőződésünk, hogy az adathalász támadásokat odafigyeléssel fel lehet ismerni, illetve ha valaki bizonytalan, inkább kételkedjen és ellenőrizze Társaságunk honlapján, valóban meghirdettük-e az adott akciót."

(Borítókép: Nick Youngson / Alpha Stock Images)


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
A borsószem méretű, agyba ültethető eszköz elhozhatja a jövőt, amiben az agyi beültetés rutinműtétnek számít
A borsószem méretű, agyba ültethető eszköz elhozhatja a jövőt, amiben az agyi beültetés rutinműtétnek számít
Az implantátummal első körben pszichiátriai és neurológiai rendellenességek kezelésére fogják haszálni. Az eszköz 9 milliméter széles és nem tartalmaz akkumulátort, nem kell mélyre helyezni, így a későbbiekben egészen könnyen lehet majd beültetni a páciensekbe a kutatók tervei szerint.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.