Az Apple és a Google tíz, illetve hét éve segítenek azoknak, akik hajlamosak időről időre nem találni a telefonjukat, számítógépüket - vagyis mindannyiunknak. A legtöbb esetben ez annyit jelent, hogy elkezdünk pánikolni, majd megnyugszunk, elkérünk valakitől egy számítógépet vagy egy telefont, belépünk a fiókunkba, és látjuk egy térképen, hogy a kert melyik sarkában esett ki a zsebünkből a mobil, esetleg elkezdjük csipogtatni, ha pont le volt némítva, amikor úgy döntött, elbújik előlünk.
Ha viszont az eszközön nincs net, például a laptopot nem a router közelében tettük le valahova, vagy a telefonunkat eltulajdonító leleményes tolvaj repülőgép üzemmódba kapcsolja a mobilt, akkor meg vagyunk lőve: elvész a szolgáltatás és az eszköz közti kapcsolat, nem látszik a térképen, hogy merre keresgéljünk, nem tudunk csipogtatni, csak csöndesen sírni és elkezdeni spórolni.
Az Apple tavaly izgalmas megoldást talált a problémára: az iOS eszközök Bluetooth-on keresztül kapcsolatba tudnak lépni egymással, így elég, ha a tolvaj mellett ül valaki a buszon egy működő iPhone-nal, máris láthatjuk, hogy melyik végállomás felé tart a mi iPhone-unk. Ráadásul a technológiába olyan biztonsági megoldásokat építettek, amelyekkel illetéktelenek semmiképp sem tudják kideríteni, hogy hol van a telefonunk, hiába látja azt akár több száz másik eszköz.
Tegnap az XDA Developers újságírója, Max Weinbach szúrta ki, hogy a Samsung hasonló megoldást élesített az Egyesült Államokban. A koreai gyártó egyelőre nem árult el részleteket arról, hogy ők pontosan hogyan oldották meg, hogy más Galaxy eszközök is segítenek a telefonunk megtalálásában. A szolgáltatás nem lép működésbe automatikusan, amint élesedik a magyar készülékeknél is, a Find my Mobile appban kell bekapcsolni azt.
(Fotó: Getty Images)