"Még nem lehet tudni, hogy hány hallgató van, aki technikai vagy egyéb problémák miatt lemorzsolódhat az oktatásból" 2020 / 06 / 25 / Perei Dóra

Amikor Juhász Gábort 2015-ben az ELTE Társadalomtudományi Kar dékánjává választották, egyik fő céljaként a felsőoktatási környezet állandó változásához való alkalmazkodást jelölte meg. A járványra tekintettel elrendelt távoktatás során e célkitűzés sikerét a TáTK a gyakorlatban is bizonyíthatta. "Az volt a stratégiánk, hogy oktatóink ne futurisztikus távoktatási megoldásokban gondolkodjanak, hanem olyan rendszert alkalmazzanak, amely minden hallgatónak biztosítja az oktatás alapfeltételeit"-mondta a dékán, egyben felhívta a figyelmet arra: még nem lehet tudni, hogy hány olyan hallgató van, aki technikai vagy egyéb problémák miatt lemorzsolódhat az oktatásból. A kar vezetője beszámolt azokról az új kutatásokról is, amelyek a járványügyi korlátozások társadalmi hatásait vizsgálják. Juhász Gábor habilitált egyetemi docens az ELTE TáTK Szociális Tanulmányok Intézete oktatója, a Szociálpolitika Tanszék vezetője. 1986-ben érettségizett az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziumban, 1992-ben summa cum laude minősítéssel szerzett jogi diplomát az ELTE ÁJK-n. 1993-ban TEMPUS ösztöndíjjal politikatudományt és szociálpolitikát tanult az az Edinburgh-i Egyetemen, ahol mestervégzettséget szerzett. Kutatóként dolgozott az ELTE Szociológia és Szociálpolitikai Intézet és Továbbképző Központban és a New York-i székhelyű New School for Social Research-ben. PhD-fokozatát 1999-ben szerezte meg szociológiai tudományokból, kutatási területei a szociális jogok nemzetközi és alkotmányos védelme, a szociális jogok hatásossága, az összehasonlító szociális jog valamint a magyar és európai szociálpolitika. (Fotó: Needpix)
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Donald Trump alelnök-jelöltje, J. D. Vance, és a legvalószínűbb demokrata elnökjelölt, Kamala Harris sem lenne könnyű ellenfél a Szilícium-völgy nagyvállalatainak.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.