Melyik projekt áll több kódsorból: egy DVD lejátszóé vagy egy F22–Raptor fedélzeti számítógépé? 2021 / 12 / 04 / Felkai Ádám

A Go Data csatorna háromperces vizualizációja még friss és ropogós, mindössze pár hónapos. A videóban különböző alkalmazások, szoftverek, engine-ek, operációs rendszerek és platformok, valamint egyéb projektek kódsorainak számát hasonlítják össze rendkívül látványosan, „kinyomtatott” formában – egy lapon 56 sor található. Szerencse, hogy mindehhez nem volt szükség valóságos papírra, mert sírnának a fák – a lapok végül olyan magas toronnyá állnak össze, hogy az még a jelenleg a világ legmagasabb épületének számító, 828 méteres Burdzs Kalifa mellett sem törpül el. Aki maga fedezné fel az érdekességeket, az innentől ne is olvasson tovább, hanem indítsa el a videót, a többieknek annyit még szemléletésként elárulunk, hogy a legtöbb kódsort a Human Genome projekt tartalmazza – többet, mint a Google valamennyi szolgáltatása.
Olyan tömegmegfigyelést, mint a párizsi Olimpián, nem látott még Európa
Olyan tömegmegfigyelést, mint a párizsi Olimpián, nem látott még Európa
Jogvédők szerint ez veszélyes, a technológiát szállító cég szerint viszont a módszereik merőben másak, mint amit Kínában vagy Katarban láthatunk.
A futók, úgy érezhetik, mintha repülnénk egy új edzési módszerrel
A futók, úgy érezhetik, mintha repülnénk egy új edzési módszerrel
A futók számára az ETH Zürich fejlesztett olyan berendezést, ami csökkenti a légellenállást. Az olimpiára készülők is kipróbálták.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.