Mesterséges testrészeket készít a Meta, amik úgy éreznek, mint a valódiak

2024 / 11 / 02 / Bobák Zsófia
Mesterséges testrészeket készít a Meta, amik úgy éreznek, mint a valódiak
A rendszer célja, hogy "digitalizálja az érintést."

A Meta a metaverzum építése és a VR-technológia fejlesztése mellett még egy területen igyekszik összekapcsolni a valódi és a virtuális világot: legújabb eszközükkel az érintést igyekeznek digitalizálni. A cég mesterséges intelligenciával foglalkozó részlege nemrégen mutatta be a Digit 360 elnevezésű eszközét, ami egy ujj alakú szenzor és a Meta leírása szerint az emberivel vetélkedő minőségű érzékelést tesz lehetővé, illetve bizonyos tekintetben túl is tesz az humán tapintás adta lehetőségeken.

A szenzor alapját a Sparsh modell adja, amit 460 ezer 'tapintási képen' tanítottak be, hogy minél többféle tárgyat, anyagot, méretet és formát felismerjen és segítségével az eszköz pontosan tud értelmezni olyan jellemzőket is, amihez nem elég a vizuális információ, például a nyomás erejét, amit egy tárgyra fejt ki.

A Digit 360 berendezés egészen apró, 7 mikronnyi részleteket is felismer és 1 millinewton nyomást is képes érzékelni.

A Meta szerint a tapintásból származó információkat a mesterséges ujj 30-szor gyorsabban dolgozza fel az embereknél. A cég célja egyelőre nem az, hogy bárki kezébe adja a technológiát, csak kutatók használhatják majd az eszközt, később pedig a robotok vagy robotkezek érzékelését emelheti magasabb szintre.

(Fotó: Meta Ai)


Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
A legtöbb ember valószínűleg nem is tud róla, de a sávszélességnek, amiért komoly pénzeket fizetnek az internetszolgáltatójuknak, csupán egy részét használják ki. Most mutatunk egy olyan megoldást, amivel ez a probléma egyszer s mindenkorra megoldható.
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Szülő–gyermek kapcsolatra alapuló közös programokkal – például golf- és vitorlásversenyekkel – igyekszik előmozdítani a generációváltás kérdését a Raiffeisen Bank. Az intézmény az egyre szélesebb körű banki és befektetési megoldások mellett olyan eseményeket is szervez, amelyeken a fiatalabbak és az idősebbek egyaránt jól érzik magukat, érdeklődésük összeér. A jelenünkben „turbósodó” generációváltás tematikájáról kérdeztük Bálint Attilát, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának a vezetőjét.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.