Mi ez a fura, fekete obeliszk az 51-es Körzet közepén?

2025 / 04 / 12 / Felkai Ádám
Mi ez a fura, fekete obeliszk az 51-es Körzet közepén?
Az internet legfrissebb szenzációja egy különös torony, amelynek legizgalmasabb tulajdonsága kétségtelenül az elhelyezkedése – ugyanis Nevada hírhedt 51-es körzetében található.

A szokatlan objektumot nemrég fedezték fel a Google Maps-en, amint arról a Daily Mail is beszámolt. Természetesen a közösségi médiát ezt követően szinte azonnal elárasztották a találgatások, vicces mémek és kommentek. Volt, aki felhőkarcolóhoz, Dyson légtisztítóhoz vagy éppen a pisai ferde toronyhoz hasonlította a furcsa építményt. Egy Reddit-felhasználó humorosan megjegyezte, hogy „biztosan itt tesztelik az idegenek a különféle fehér porokat”, míg egy másik magabiztosan kijelentette: „Ez egyértelműen idegen technológia. Csak akkor válik láthatóvá, amikor a Föld készen áll.” Akadtak, akik játékosan „Toblerone bevásárlóközpontnak” vagy „a Jenga legújabb verziójának” nevezték, sőt, valaki még egy Samsung tévé távirányítóját is belelátta az épület formájába.

Mint köztudott, az 51-es körzet az Egyesült Államok légierejének titkos bázisa, amelyet régóta UFO-észlelésekkel és titkos katonai kísérletekkel kötnek össze – ez pedig még misztikusabbá teszi az egyébként is érdekes látványt nyújtó torony körüli spekulációkat. Az objektum szokatlan formája sokakban Stanley Kubrick klasszikus sci-fije, a „2001: Űrodüsszeia” titokzatos monolitját is felidézte, annak ellenére, hogy a filmben szereplő monolit valójában csak egy egyszerű, sötét téglatest volt.

Bár a Google Térkép nem jelöli konkrétan a tornyot, a pontos koordináták alapján (37,24624° É, 115,82334° Ny) könnyedén megtalálható, a sivatagi nap fényében pedig lenyűgöző árnyékokat rajzol a légifelvételeken. Egy apró érdekesség, hogy bár a kis sárga embert itt nem lehet „leejteni”, asztali böngészőben a kurzor ufó formát ölt a terület felett. A torony magasságát egyébként nagyjából 45 és 58 méter közé becsülik, és úgy húsz évvel ezelőtt épülhetett. A fantáziadús online teóriák ellenére azonban valószínűleg jóval hétköznapibb célra szolgál: radarkeresztmetszet-tesztekhez (RCS) használhatják, tehát repülőgépeket vagy azok méretarányos modelljeit rögzíthetik a tetejére, hogy radarészlelhetőségüket vizsgálják.

Ahogy egy felhasználó józanul megjegyezte:

„A torony árnyéka és elhelyezkedése pontosan megfelel azoknak a pilonszerű építményeknek, amelyeken prototípus repülőgépeket vagy teljes méretű modelleket szoktak tesztelni.”

Bár az amerikai kormány hivatalosan csak 2013-ban ismerte el az 51-es körzet létezését, a bázist körüllengő titokzatosság miatt még sokáig születnek majd vadabbnál vadabb találgatások a torony valódi funkciójáról.

(Kép: Google Maps)


“A XXI. századot az űrben fogják írni” - épül Magyarország űrközpontja, ahol egyedülálló műholdprogram alapjait teszik le
“A XXI. századot az űrben fogják írni” - épül Magyarország űrközpontja, ahol egyedülálló műholdprogram alapjait teszik le
A Remtech gyártóközpontban már jövőre megkezdődik a munka.
A jövő internete ezzel az eszközzel kezdődik, és hidd el, a neted hálás lesz érte
A jövő internete ezzel az eszközzel kezdődik, és hidd el, a neted hálás lesz érte
Új szintre emeli az otthoni hálózatod sebességét és stabilitását.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.