Ennek megfelelően szinte látjuk a tisztességben megőszült körzeti doktort, ahogy ezzel a táskával beállít a családhoz, komoran végighallgatja a panaszokat, majd a fenti szobában megpróbál karót verni a csontsovány, sápadt lány mellkasába, ám az keresztültöri az üvegtáblát, denevérré változik, és eltűnik a ködös londoni utcák felett.
Csak kísérteties gúnykacaj marad utána.
A probléma mindezzel, hogy ezek a táskák jellemzően a legkevésbé sem a 19. századból származnak. A többségük művészeti alkotás, amelyeket például a DeviantArtra vagy a Pinterestre, esetleg más hasonló oldalakra készültek. Ezt a darabot például pár korabeli cucc felhasználásával rakták össze, és egy vámpírokról és farkasemberekről szóló kiállításra szánták. Persze egyes helyeken akár vásárolni is lehet ilyesmit. A The Rag N Bone Emporium-nál például egyebek (vámpírfog-nyaklánc, farkasember karom) mellett ilyesmit is be lehet szerezni. A cikket illusztráló képek is ennek az üzletnek a kínálatából származnak.
A fentieket jellemzően a 2010-es években állították össze, de természetesen tartalmazhatnak akár korabeli darabot is (például a pisztolyt, keresztet). A készletek egy másik része pedig a hetvenes évekből származik, amikor is pár leleményes kerekedő megpróbálta meglovagolni a vámpírmozik sikereit.
Néha akár drágább aukciókon is előfordulnak ezek a ládák, időnként múzeumok is kiállítják őket, de jellemzően ezek egyike sem származik a 19. századból, pontosabban tartalmazhatnak korabeli elemeket, de nem Viktória Királynő uralkodása alatt állítottak ezeket össze, és – fájdalom, de – soha nem használták őket vámpírvadászatra.
Ez persze az esetek többsége, aztán ki tudja, egy nap talán belefutunk Abraham Van Helsing ládikójába, csak fel sem ismerjük majd a sok művészeti alkotás között.
(Kép: The Rag N Bone Emporium, forrás: snopes.com)