Nem igazán lesz már szükség programozásra – állítja az Amazon egyik fejese egy kiszivárgott felvételen

2024 / 08 / 24 / Felkai Ádám
Nem igazán lesz már szükség programozásra – állítja az Amazon egyik fejese egy kiszivárgott felvételen
“A kódolás csupán egy nyelv, amit a számítógépekkel való kommunikációhoz használunk. Nem feltétlenül ez a legfontosabb készség.” – mondta az Amazon felhőszolgáltatások vezetője, aki szerint nagyon más lesz 2025-ben programozónak lenni, mint 2020-ban.

Egy nemrégiben kiszivárgott felvételen Matt Garman, az Amazon felhőszolgáltatások vezetője, osztotta meg a gondolatait arról, hogyan alakítja át a mesterséges intelligencia a szoftverfejlesztők szerepét – számol be róla a Business Insider. Garman szerint a kódolás hamarosan kevésbé lesz fontos feladat, mivel az AI egyre több komplex feladatot vesz át. Mint magyarázta:

“A kódolás csupán egy nyelv, amit a számítógépekkel való kommunikációhoz használunk. Nem feltétlenül ez a legfontosabb készség.”

Garman azt is hangsúlyozta, hogy a jövőben a fejlesztőknek inkább az innovációra és a felhasználói élményre kell koncentrálniuk, nem pedig a hagyományos értelemben vett kódírásra. Garman úgy látja, hogy mindez végsősoron átalakítja azt is, hogy egyáltalán mit értünk fejlesztő alatt – mint elmondta:

“Ez azt jelenti, hogy mindannyiunknak jobban kell igazodnunk ügyfeleink igényeihez és az elkészítendő végtermékhez.”

Magyarán ő egy olyan szemléletváltásra számít a területen, mely során a fejlesztők munkája egyre inkább a problémák kreatív megoldására, valamint a felhasználói igények kielégítésére fókuszál, nem pedig a lecsupaszított értelemben vett programozásra.

Habár ez talán aggasztóan hangzik a munkahelyek megtartása szempontjából, Garman üzenete inkább optimista vízió a mesterséges intelligencia által kínált lehetőségekről. Szerinte ugyanis a mesterséges intelligencia növekvő szerepe a fejlesztésben lehetőséget teremt arra, hogy a fejlesztők kreatívabbak és hatékonyabbak legyenek, vagyis az AI inkább az unalmas, favágó munkát venné át ezen a területen (is). Garman azt is hozzátette még, hogy az Amazon Web Services (AWS) aktívan támogatja a munkavállalóit ebben az átállásban, ami azt jelenti, hogy több AI-technológiákra összpontosító továbbképzéseket és tréningeket is kínálnak a dolgozóknak. Ez a felvázolt jövő egyébként már nincs messze, sőt már ott leskelődik a sarkon, legalábbis az Amazon felhőszolgáltatások vezetője szerint, aki ennek kapcsán egész pontosan így fogalmazott:

“2025-ben nagyon más lesz fejlesztőnek lenni, mint 2020-ban.”

Az AWS szóvivője, Aisha Johnson megerősítette az elhangzottakat, és annyit tett mindehhez hozzá, hogy Garman megjegyzései rámutatnak, hogy a mesterséges intelligencia miként változtatja meg a fejlesztők munkáját, miközben nem feltétlen jelent veszélyt az állásukra. Összességében Johnson is úgy látja tehát, hogy az AWS célja a “felesleges, monoton munka” csökkentése, hogy a fejlesztők inkább az innovatív feladatokra koncentrálhassanak.

A BI cikke kitér arra is, hogy Garman meglátásai amúgy egybecsengenek más fontos iparági vezető véleményével is – legutóbb például az Nvidia vezérigazgatója, Jensen Huang, nyilatkozott úgy, hogy szerinte az AI-nak köszönhetően “most már mindenki programozó”. A Microsoft vezérigazgatója, Satya Nadella, pedig úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia demokratizálja a kódolást, ami azzal járhat, hogy egymilliárd fejlesztő léphet be erre a területre.

(Kép: Pixabay)


Izgalmasra sikerült a robotkutya részvétele a Szárított Datolyaszilva Maratonon
Izgalmasra sikerült a robotkutya részvétele a Szárított Datolyaszilva Maratonon
Ha van felesleges négy és fél óránk, akár végig is nézhetjük a történelmi maratont, amelyet először teljesített egy robotkutya.
Csődbe ment a cég, ami piacra dobta a világ első hajlítható kijelzős telefonját
Csődbe ment a cég, ami piacra dobta a világ első hajlítható kijelzős telefonját
A Royole FlexPai örökre beírta magát az okostelefonok történelmébe, de a gyártója nem igazán tudott profitálni abból, hogy a Samsungot és a Huaweit is megelőzték.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.