Nézz rá a neten, merre jár épp a Mikulás!

2020 / 12 / 24 / Rácz Tamás
Nézz rá a neten, merre jár épp a Mikulás!
Bár mifelénk inkább a Jézuskát várjuk, de azért így is szórakoztató dolog néha megnézni, merre jár a konkurens ajándékosztó csodalény.

Aki nagyon nem tud mit csinálni karácsonykor, legalább két online felületen követheti élőben, mikor épp hol osztja az ajándékokat a Mikulás. Az őseredeti Mikulás-figyelő a NORAD, az USA légtér-védelmi szervezetének szolgáltatása, a NORAD Tracks Santa:

A Google pedig 2004-ben indította el saját Mikulásfigyelőjét, a Google Santa Trackert:

Sajnos a két rendszer alighanem két különböző Mikulást követ, mert mint fenti, közel egy időben készült screenshotunkon is látható, a NORAD és a Google adott időpontban máshol mérte be az öreget...

Ez is érdekelhet:

Nagyon ritkán esik karácsonykor a hó, mégis a fehér karácsony szerintünk az igazi – mégis miért? Túlzott elvárasainkat az oly ritka fehér karácsony iránt két dolog táplálja: az egyik a kis jégkorszak, a másik pedig Charles Dickens.

A WHO megnyugatja a gyerekeket: a Mikulás immunis a koronavírusra Nagy megnyugvás elsősorban az angolszász területen élő gyerekeknek, hogy a Mikuláson nem fog ki a vírus. Mindez pedig nyilván igaz a Jézuskára is.

Az első koncert, amit egyenesen az űrből adtak A Gemini-6 két asztronautája néhány hangszert is felcsempészett a fedélzetre az 1965-ös misszió indulása előtt, a Föld körül keringve pedig előadták minden idők legismertebb karácsonyi dalát, amiről egy felvétel is fennmaradt.


Műholdak figyelik a világot, de mit is látnak pontosan?
Műholdak figyelik a világot, de mit is látnak pontosan?
Éber szemek figyelik a világot az űrből a nap huszonnégy órájában. Az űrbeli sztrádák egyre jobban benépesülnek, és felmerülhet a kérdés, mennyire fejlett a mai műholdas technológia, és mit is látnak pontosan az űreszközök a magasból?
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl –  7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl – 7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.