Láttál már medveállatka-babát lovagolni egy fonálférgen?

2024 / 10 / 22 / Bobák Zsófia
Láttál már medveállatka-babát lovagolni egy fonálférgen?
Varázslatos, idegen helynek tűnik a hétköznapi világ a mikroszkópokon át.

A mikroszkópos felvételek azokat a mindennapos, de az emberi szem számára nem látható történéseket tudják megjeleníteni, amelyek a körülöttünk lévő világot teljesen más megvilágításba helyezik és betekintést nyújtanak az élet legapróbb rezdüléseibe is: más módszerekkel sosem láthatjuk például egy ecetmuslica embrióját, pedig a kifejlett ecetmuslicák mindenki konyhájában felbukkannak időről időre, mint ahogy azzal is kevesen büszkélkedhetnek, hogy tudják, hogyan néz ki egy medveállatka-baba, amint egy fonálférgen lovagol, de egy mikroszkópos felvételnek köszönhetően most már bárki megtekintheti a szokatlan eseményt.

A Nikon évről évre megrendezett Small World (Kicsiny Világ) versenyén két kategóriában nevezhetnek a jelentkezők: a Small World Photomicrography Competition a fénymikroszkópos felvételeket díjazza, míg a Small World in Motion keretében mikroszkópos mozgóképeken jelenítik meg a résztvevők az élővilág parányi organizmusait és jeleneteit. A Small World in Motion 2024-es öt győztesét a galériában mutatjuk be.

(Fotó: Nikon Small World)

Az állatvilág szuperhősei Pókember, Wolverine, Aquaman… talán nem véletlen, hogy a képregényrajzolók is előszeretettel fordulnak az állatvilág felé ihletért, hiszen a természet tele van olyan élőlényekkel, amelyek köznapi értelemben véve szinte természetfeletti képességekkel rendelkeznek a szupererőtől kezdve a rendkívüli regenerációs képességekig.


Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Az agyi szkennelés szerint kifejezetten kísérteties hatással van a síp az emberi agyra, ami a leginkább az uncanny valley jelenségre hasonlít.
422 millió éve kifejlődött sejtből készítettek egy állatot
422 millió éve kifejlődött sejtből készítettek egy állatot
Olyan sejtből nyerték ki a gént, amely ősibb, mint maga az állati élet a Földön.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.