Ahogy arról a Live Science beszámolt, a mississippi aligátor az úgynevezett leucizmus nevű elváltozást örökölte, amely egy részleges pigmenthiányos állapot. Az albinizmussal ellentétben az ilyen élőlények rendelkeznek valamennyi festékanyaggal, ami a leglátványosabban abban nyilvánul meg, hogy az albínó állatokkal ellentétben a szemük nem piros, hanem jellemzően kék színű, emellett foltokban a testükön is hordozhatják a fajtájukra jellemző normál bőrszínt.
Az ehhez hasonló, leucisztikus aligátorok rendkívül ritkák: a rendelkezésre álló adatok szerint mindössze nyolc él belőlük a Földön, aminek elsőszámú oka, hogy az ilyen élőlények általában már fiatalon elpusztulnak. A világos bőrszínük miatt a leucisztikus állatok fokozottan vannak kitéve az UV-sugárzás káros hatásainak, így bőrrák is könnyebben alakul ki náluk, emellett a környezetükbe is nehezebben olvadnak be, ami miatt a ragadozók könnyebben észreveszik őket.
Az újszülött aligátornak ezektől a veszélyektől ugyanakkor nem kell tartania, hiszen a szüleivel ellentétben már fogságban született, az állatkert közleménye szerint pedig tökéletes egészségnek örvend. Mivel az állat jelenleg még mindössze csak 49 centiméter hosszú és 96 grammot nyom, ezért az állatkert értelemszerűen egyelőre nem teszi közszemlére, ha viszont megfelelően fejlődik, akkor a tervek szerint valamikor a jövő év elején már a látogatók is megnézhetik majd - a normál bőrszínű testvérével együtt.
(Fotó: Gatorland)